Захисна плівка для шибки
Якщо розглядати житло первісної людини, маючи на увазі скельну печеру, з метою забезпечення безпеки її мешканців, то вона, мабуть, змогла б претендувати на зразок надійного захисту. Завалив зсередини вхід великим каменем, зафіксував його поленом і все спи спокійно. Ні погана людина, ні люта звірина не проникне. Оскільки немає шляхів задля досягнення мети. А саме: дверей немає, вікон немає, стіни, підлога, стеля та дах злиті у неприступний кам'яний моноліт.
Зізнаємося самі собі: ми стали вже звикати до елегантних та витончених будівель із заскленими дверима, вікнами і, більше того, з прозорими фасадами та дахами. І, дійсно, останнім часом спостерігається стійка динаміка споживання скла в сучасному будівництві. У більшості сучасних будівель - серед яких чимало торгових центрів, магазинів, критих ринкових комплексів, площа засклених конструкцій, що виступають у ролі прозорих рубежів, займають до 80% площі фасаду. Значно збільшилася кількість будівель, стіни яких виконані повністю зі скла. І це зрозуміло. Важко відмовити собі в задоволенні споглядати через вікна людей, красу природи, архітектурні шедеври. У той же час неможливо уявити, наприклад, сучасний супермаркет без вітрини з відповідним оформленням. У цьому вся аспекті засклені отвори, безумовно, хороші. Але як перешкода на шляху зломщика вони часто марні. Якщо, звичайно, не прийняти спеціальних контрзаходів, тим більше, що це зовсім нескладно. Є проблеми? - Є рішення! ... Є проблеми? - Є рішення! Найтривіальніший спосіб захистити тендітне скло - встановити металеві грати. Однак, як показує статистика крадіжок, він не є найнадійнішим. Вже не кажучи про сумнівність його естетичних властивостей. І це дуже актуально для сучасних торгових центрів. Досить мати спеціальний інструмент рятувальника і за лічені хвилини грат виявляється на землі, а зловмисник – у будинку.
Скло із захисною плівкою здатне затримати збентеженого злодія на тривалий час, надаючи службам охорони можливість відреагувати на сигнал тривоги та запобігти злочину. Оснащене навіть найтоншою плівкою, скло стає безосколочним і затримує сильні удари, не розлітаючись на шматки, запобігаючи можливим порізам, пораненням (а часом і трагічніший результат), псуванню товару уламками у разі пошкодження вітрини, зберігаючи дороге обладнання та меблі.
Не думай про уламки зверхньо! При вибуху досить великої потужності на вулиці композиції зі звичайного скла і спеціальних вибухостійких полімерних плівок в змозі втриматися в рамі і зберегти в недоторканності все, що знаходилося в приміщенні. При ще потужнішому вибуху (до кількох десятків кг. тротилу) такі композиції зазвичай спочатку тріскаючись, прогинаються всередину під вплив вибухової хвилі, а потім при розрідженні тиску, залишаються в рамі або падають на землю цілісним листом.
Який клас захисту потрібний Вам?
Застосування захисного скла на об'єктах, що охороняються, ґрунтується на дуже простому правилі - чим важливіший об'єкт, вищий його категорія або, як ще кажуть, значимість (матеріальна, історична, культурна та ін.), тим міцніше має бути скло - товщі захисна плівка, більше її шарів .
Захисне скління найчастіше застосовують у поєднанні з технічними засобами охоронної сигналізації (ударостійкі комбінації - з сповіщувачами розбивання скла, бронескло - з клавішами тривожної сигналізації). При виборі класу захисного скління для конкретного об'єкта, крім його особливої важливості, необхідно враховувати реальний час реагування служби охорони на сигнали тривоги, які від технічних засобів. Збільшення цього часу (наприклад, через можливі технічні або транспортні проблеми) вимагає вибору більш міцного скління.
Публикация:Newwall®