Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Дорогі фарби допомагають заощаджувати

Дорогі фарби допомагають заощаджувати
NewWall | 06.12.2021 19:22

Лакокрасочная продукция

Кількість фарби, необхідної для ремонту, розраховується досить просто: потрібно розділити площу поверхні на витрату фарби (він завжди вказаний на банці) та помножити на кількість шарів покриття. Ці показники (крім площі поверхні, зрозуміло) є постійними. Витрата залежить від виду самої фарби, типу поверхні, яку вона наноситься, від використовуваного інструменту та інших чинників. Число на банку є усередненою величиною і висловлює швидше не обіцянку виробника, а вимогу до маляра. Якщо він дотримуватиметься рекомендованої витрати фарби на кв.м поверхні, то характеристики покриття наблизяться до оптимальних, а термін служби буде максимально можливим у даних умовах. Кількість шарів фарби теж може змінюватись. Наприклад, щоб виробника водоемульсійною фарбою 70 кв.м шпалер, необхідно 20 літрів фарби (середня витрата матеріалу – 7 кв.м на літр, необхідне покриття у два шари). Але навіть у такому простому прикладі необхідно враховувати поглинання шпалер, колір фарби (яскраві відтінки часто наносяться в три шари) та багато іншого, тому відповідь «20 літрів» необов'язково буде єдино вірною для цього практичного завдання.

Англійці кажуть: ми не настільки багаті, щоби купувати дешеві речі. По відношенню до фарби це судження особливо справедливе. Після деяких прикидок виходить, що фарба цінової категорії «преміум» виявиться економічнішою, ніж її дешевші сусіди по магазинних полицях.

Щоб ту чи іншу фарбу віднести до категорії «преміум», вона повинна мати кілька основних параметрів. По-перше, незмінністю якості від партії до партії та стабільністю фасування. Це гарантує покупцеві, що якщо йому через рік знадобиться докупити фарбу того ж кольору, то він отримає такий самий матеріал і саме необхідного кольору. По-друге, заявлений термін служби покриття має відповідати дійсності. Якщо зазначено, що при дотриманні технології нанесення фарби металева поверхня захищена від корозії на п'ять років, то за п'ять років із нею дійсно нічого не станеться. У фарб преміум-класу термін служби покриття значно довше: їх покупці можуть забути про щорічне перефарбовування поверхонь.

Багато матеріалів важливими чинниками є час висихання, екологічна чистота, наявність чи відсутність запаху при нанесенні. Від професіоналів часто можна почути термін «покриваність» – здатність лакофарбового складу при рівномірному нанесенні на одноколірну поверхню приховати її початковий колір. Це так звані робочі характеристики фарби. До експлуатаційних характеристик відносяться: зносостійкість покриття, світлостійкість, стабільність кольору після нанесення, стійкість до дії високих температур, ультрафіолету, опадів тощо. Чим кращі ці показники фарби, тим вона дорожча коштує.

Інші статті розділу «Лакофарбова продукція»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх