Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Суміші на плитці

Суміші на плитці
NewWall | 18.11.2021 17:05

Сухие смеси

Серед сухих сумішей для плитки можна виділити дві найважливіші "родини" - для укладання та для затирання швів між керамічними виробами.

Найважливіший параметр сухої суміші для укладання - здатність, що несе. Справа в тому, що застосовувані нині облицювальні матеріали коливаються за вагою від кількох кілограмів до десятків кілограмів, і та суміш, що успішно тримає кахель, може виявитися безсилою перед гранітною плитою в товщиною 25 мм. Слід звернути увагу на такий параметр суміші кладки, як час схоплювання. Інший важливий нюанс - чи може суміш використовуватися для настінного та підлогового облицювання, або "спеціалізується" тільки по одному з цих напрямків.

Працюючи з мармуровою плиткою або іншими великокристалічними гірськими породами, необхідно використовувати спеціальну суміш. При використанні звичайних сумішей можлива зміна кольору та поява прокрасів на камені.

При укладанні плитки на стіни основа повинна бути міцною і рівною, очищеною від пилу, бруду, вапна та залишків фарби. Великі нерівності необхідно виправити, використовуючи шпаклівку. Якщо поверхня має властивість вбирати воду, бажано застосувати грунтувальну емульсію.

На підготовлену, обгрунтовану основу за допомогою зубчастого шпателя наносять клейовий розчин, по можливості в одному напрямку. Не рекомендується наносити розчин на занадто велику поверхню, тому що він зберігає свої властивості, що клеять, в середньому, протягом півгодини. Чим більша плитка, тим більше повинні бути розміри "зубів" на шпателі.

Для укладання підлогових керамічних плиток клейовий розчин наносять на підготовлену поверхню основи. Потім, за допомогою гладкої терки, виконують тонкий шар, що добре контактує з основою. Розчин наносять на свіжий контактний шар відповідною зубчастою теркою, причому таку кількість, щоб протягом 30 хвилин можна було покласти плитку; її кладуть на розчин і легко притискають до основи. Найважливіший нюанс підлоги - відсутність повітряних "бульбашок" в суміші, що клеїть: після висихання порожнечі під плиткою самі видадуть себе проломами в облицюванні. Тому, як правило, розчини для укладання плитки для підлоги розводяться більш еластичними. На вершині еластичності знаходяться склади, що клеять, для плитки, які дозволяють укладати шар кахлю поверх старого шару облицювання. Ці склади мають дуже високу адгезію і забезпечують зчеплення облицювання навіть з глянсовими поверхнями. Важливий аспект облицювальних робіт – оздоблення поверхонь, температура яких постійно змінюється (каміни, печі тощо). Не заглиблюючись в нюанси відмінності кахлів від кахлю, просто рекомендується проконсультуватися з фахівцями. До уваги споживачів: суха суміш на основі глини для кладки печей та камінів представлена ​​у сімействі Ветонитів. Застосування затирок (фуговок) для швів між плитками дозволяє підвищити її гідроізоляційні властивості, покращити зовнішній вигляд. Важливо знати при виборі затирок: яку товщину шва вони можуть закривати, чи можна їх використовувати в місцях, де потрібна надійна гідроізоляція. Затирання швів проводиться після затвердіння розчину, на який укладена плитка, тобто через 1-3 дні після закінчення облицювальних робіт, інакше можуть утворитися мікротріщини. При нанесенні розчину шви мають бути чистими. Після висихання затирання можна відшліфувати отриману поверхню бавовняною тканиною. Одна з важливих властивостей сумішей, що затирають, - колір, що гармонує з кольором укладеної плитки. При використанні плитки на еластичних підставах рекомендується використовувати еластичні затирання. Такими затірками обробляють шви на підставах, що деформуються, наприклад, на гнучких перегородках, обігріваються "плаваючих підлогах" і т. п.

Публікація: Newwall®

 

Інші статті розділу «Сухі будівельні суміші»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх