Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Як користуватися пилою: корисні поради

Як користуватися пилою: корисні поради
NewWall | .. :

Практично при всіх столярних роботах нам доводиться пиляти. Причому, на відміну від пиляння дров, тут треба пиляти строго в розмір, що не завжди вдається.

1. Якщо, відпилявши дошку, ви помилилися на 2-З мм у велику сторону, то виправити помилку можна наступним чином: складіть відпиляні шматки, підкладіть під них дошку і затисніть струбцинами. Пиляйте знову за місцем розпилу, і зайві міліметри будуть зняті.

2. Розпиляти трубку або дерев'яний брусок круглого перетину точно по діаметру допоможе кондуктор з дерев'яного бруска,

має паз, по ширині і висоті відповідний виступаючої частини пили, і отвори різних діаметрів для заготовки.

3. Розпилюючи великий лист фанери, Збийте цвяхом два плашки так, щоб зазор між ними був дорівнює товщині фанерного листа.

4. Частина цвяха, яка відбуватиметься у зазорі між плашками, пропустіть в пропив слідом за ножівкою. Плашки, опускаючись услід за пилкою, не дадуть фанері можливості вібрувати, а цвях буде служити клином, оберігає пилу від "заїдання". Цей же прийом може бути використаний і при розпилюванні уздовж довгої дошки.

5. Якщо треба відпиляти тонку планку, то підкладіть знизу дошку - пила не сходитиме з прямою.

6. Пропиляти в матеріалі пази однакової глибини допоможе просте пристосування до пилі. У полотні пили свердлять два отвори і прикріплюють гвинтами до пили планку-обмежувач. Встановлюючи планку на певній висоті від зубів пилки, добиваються потрібної глибини паза.

7. Для розпилювання брусків або дощок під строго певним кутом користуються спеціальним пристосуванням - стусла, в бокових стінках якого пропилен пази для пили. Прикріпіть до стусла і столярного верстата або козлам половинки петель. Тепер для установки стусла знадобляться лічені секунди.

8. Пила з погано розведеними зубами застряє в сирій деревині. Досить полотно помазати милом, як робота піде швидше.

9. Від налиплого соснової смоли пилу легко очистити гасом, а коли пиляються модринові поліна, уникнути налипання вдається, підливаючи в пропив воду.

10. Дворучної пилкою можна працювати і поодинці, якщо на її дерев'яні ручки зверху прибити досить жорстку рейку. Пила перестане звиватися і заїдати.

11. Якщо на передню частину верстата лучкової пили прикріпити вантаж масою приблизно в кілограм, працювати буде легше. Вантаж потрібно робити знімним, пилкою можна було виконувати і інші роботи.

12. З дугоподібною ніжки від розкладачки можна за кілька хвилин зробити верстат для лучкової пили. Полотно завдовжки 70 см вставляють в прорізи на кінцях трубки і закріплюють штифтами з цвяха. Виходить легка, продуктивна пила, працювати якої можна одному і удвох. Нею легко розпиляти колоду товщиною до 40 см.

13. Для випилювання пазів, шпильок, рейок і т. П. Радимо ставити на ножівку два полотна. Ширина вирізу визначатиметься товщиною вставки між полотнами.

14. Лобзик можна використовувати в якості невеликої ножівки. Гвинтові затискачі досить надійно утримають і ножівкове полотно. Так як для фігурного випилювання цей інструмент не призначений, рамку можна скоротити приблизно вдвічі, відпилявши її кінці. Просвердлите отвори під затискні гвинти, та міні-ножівка готова.

15. Лобзиком з вигнутими приблизно під кутом 45 ° кінцями верстата можна пиляти по лінії, проведеної вздовж дошки, що звичайному лобзики недоступне.

16. Замість пилки для лобзика може бути використана гітарна струна. Відрізок струни № 5,6 або 7 треба звільнити від обплетення, вставити в лобзик і ромбічним або трикутним напилком зробити насічки під потрібним кутом. Щоб струна при цьому не пружина, слід покласти її на опору - дерев'яну або металеву. Отримана таким чином пилка ріже не тільки фанеру або пластмасу, але навіть тонкий листовий алюміній або електротехнічне залізо товщиною до 1 мм. Зручність струнної пили ще й в тому, що при випилюванні складних деталей нею легко здійснювати повороти практично на місці.

17. Працюючи лобзиком, часто доводиться звільняти один кінець пилки і переставляти лобзик в інше місце. В цьому випадку затискної гвинт потрібно звільняти тільки після усунення натягу пилки, щоб звільняється кінець її не вислизав з силою з рамки лобзика і не псував затискні губки.

18. Що зазвичай бере домашній майстер, коли потрібно відпиляти планку або дошку? Найчастіше кухонний табурет, якщо судити за шрамами, залишеним на ньому пилкою. Тим часом з двох невеликих фанерних або деревно-стружкових щитів нескладно виготовити найпростіші козелки. Щити з'єднуються петлями, потім стулки відкриваються для утворення прямого кута і фіксуються або дротяною скобою, або зверху - дошкою з пропилами. Пристосування виходить досить стійким, а після роботи його можна скласти в плоский пакет і прибрати за шафу або на антресолі. Якщо ви все-таки вирішили скористатися табуреткою, то зробіть просте пристосування - "дерев'яний гачок", який дозволить надійно закріпити дошку за відпилювання. Одним виступом пристосування притискається до табуретці або столу, а в інший виступ впирається дошка.

Публікація: Newwall®

Інші статті розділу «Інструмент»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх