Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Як облаштувати дитячу

Як облаштувати дитячу
NewWall | 10.09.2018 18:03

Интересная и безопасная мебель

Цікава і безпечна мебель.

Меблі для дитячої кімнати повинні бути не тільки функціональними, але і міцними, зносостійкими, легкими в чищенні, зробленими з натуральних і екологічно чистих матеріалів. Найкращий вибір - масив дерева хвойних порід або МДФ.

З метою безпеки слід уникати гострих кутів, скла, слизьких килимів, дрібних деталей, які маленька дитина може відкрутити або відламати і сунути в рот, щербину і скалку на поверхні дерева. Можна додатково укомплектувати предмети обстановки м'якими накладками і фіксаторами, що не дають малюкові самостійно відкрити ящик або дверцята шафи. Фурнітуру (петлі, ручки, деталі) бажано вибирати не металеву, а дерев'яну або пластикову як менш травмоопасну. В останні роки популярні меблі для дитячих на коліщатках - так дитина зможе самостійно змінювати розташування предметів, не травмувавши себе.

Спальне місце повинне бути укомплектовано напівтвердим ортопедичним матрацом (це сформує поставу) з гіпоалергенним наповнювачем - морськими водоростями, койрой, соломою, гречаним лушпинням і чохлом з льону або бавовни.

Дуже люблять діти двоповерхові ліжка або «ліжка-горища» з ведучою наверх драбинкою. Недорогі двоярусні «спальники» пропонує шведська фірма IKEA. Бувають ліжка і у вигляді автомобільчика з верхом який відкидається, і човни з високими бортами, і кораблі з мотузяною драбиною, на верхній палубі якого влаштована лежанка, і печерки або лялькові будиночи з внутрішнім освітленням.

Малюкам різного віку подобається різнорівневі меблі «ненудних» обрисів з нішами і виступаючими елементами, тому практичним рішенням стане комплект модульних меблів, що складається з комбінації закритих і відкритих полиць і шафок.

Найголовніше, щоб вона відповідала габаритам свого господаря, а так як дитина швидко росте, то практичніше купувати предмети обстановки «на виріст», чия висота або довжина може збільшуватися. Особливо важлива можливість регулювання висоти письмового столу і робочого стільця, інакше невідповідне «зростання» погано позначиться на поставу і зір.

У дитячій необхідно передбачити місце для зберігання одягу і взуття, іграшок, книг, навчального приладдя. Висота шаф не повинна перевищувати 1,8 м, тому що занадто громіздкі меблі буде психологічно тиснути на маленького мешканця. Незамінна річ - комод: для грудничка він стає пеленальним столиком, для дошкільнятка - сховищем іграшок, для молодшого школяра - підставкою для телевізора або музичного центру.

Створення та облаштування дитячої кімнати - відповідальне завдання, адже саме в цих стінах ваш малюк виросте з маленького клубочка в пелюшках самостійною особою. Власна кімната стає для дитини першим особистим простором, тому так важливо, щоб в ньому він відчував себе комфортно і безпечно. З цього затишного і чарівного світу ваша дитина зробить крок у доросле життя, щоб закрутитися в нескінченному вирії подій, але в найважчі і важкі моменти згадується тепло домашнього вогнища, навіть коли він залишається далеко позаду. І в ваших силах зробити так, щоб найкращим місцем на землі для вашого принца або принцеси назавжди залишилася своя кімната в батьківському домі, де пройшли неповторні і чудові роки дитинства.

 Детство начинается… с ремонтаДитинство починається ... з ремонта.

Вдале планування і красиве оформлення - це ще не все. Слід подумати і про здоров'я малюка, зробивши дитячу максимально безпечною і зручною для постійних ігор, а також врахувати специфічні вимоги до використовуваних матеріалів і меблів.

У вікна краще вставити якісні екологічні склопакети, що захищають від шуму і протягів, забезпечені фіксатором, що утримує створку в декількох відкритих положеннях починаючи з 2-3 см, або з вбудованим приточно-витяжним вентблоком, що дозволяє провітрювати кімнату без відкривання вікна цілком, а також захистом від відкривання. Останнє дуже важливо для маленьких дітей, ще не відчувають висоти. Наприклад, компанія «Євровікна» пропонує вікна з профілем KBE, що комплектуються спеціальним замком-обмежувачем Baby Сontrol, який закривається на ключик. Батьки особливо активних малюків зміцнюють віконне скло ударобезопасной плівкою.

Обігрівачі оснащують спеціальними екранами для запобігання ризику опіку об гарячий метал. Необхідно подбати і про безпеку електроприладів і розеток: перевірити стан і цілісність проводів і штепселів, закрити розетки захисними пластиковими екранами.

Якщо кімната розташована в дерев'яному або каркасному котеджі, то найкращий матеріал для обробки стін - вагонка з натурального дерева або гіпсокартонні листи. Для створення комфортного мікроклімату в дитячій між обробкою і основною стіною рекомендується встановити теплоізоляційну плиту з кам'яної вати (наприклад, ROCKWOOL ЛАЙТ БАТТС), що захищає від холоду, спеки та шуму. Непогано буде придбати зволожувач - очищувач повітря, що захищає від простудних захворювань і робить атмосферу легкою для дихання.

Внутрішні перегородки найкраще робити багатошаровими - така конструкція з шаром заповнювача з утеплювача і повітряної порожниною, обшита зовні здвоєними гіпсокартонними листами, забезпечить не тільки теплоізоляцію, але і звукоізоляцію, щоб ваше життя не завмирало після 21.00, а гучні дитячі ігри не заважали вам займатися своїми справами.

Гіпсокартонну поверхню можна пофарбувати матовою водно-дисперсійної фарбою (вона екологічна і пожежобезпечна, не виділяє шкідливих речовин і дозволяє стіні «дихати») або обклеїти паперовими шпалерами.

Шар звукоізоляції слід прокласти і між перекриттям та покриттям для підлоги, в якості якого зазвичай вибирають ламінат або паркетну дошку. У міських будинках теж не зайвим буде додатково ізолювати дитячу від холоду за допомогою обшивки теплоізоляцією і наступною обробкою гіпсокартоном. Грають малюки, в основному, на підлозі, а опалення і якість ізоляції зовнішніх стін багатоповерхових будинків часто залишає бажати кращого - виникають протяги, а холодне повітря як більш важкий концентрується внизу. Для особливого тепла і комфорту можна встановити і «тепла підлога».

Матеріали для обробки повинні бути екологічно чистими - при їх виборі обов'язково зверніть увагу на наявність санітарно-епідеміологічного висновку, що підтверджує безпеку продукції для здоров'я. Наприклад, хороша статева дошка і вагонка з масиву хвойних дерев, негорюча і не виділяє токсичних газів кам'яна вата ROCKWOOL, що служить тепло- і звукоізоляцією.

Всім відома екологічність і відмінні звукоізоляційні властивості пробки, але вона, як і рослинне волокно для обробки стін досить дорога, і при цьому навряд чи уникне контакту з допитливим дитячим розумом. Тканинні покриття для стін і килимове покриття підлоги недорогі і декоративні, проте накопичують пил і можуть стати причиною розвитку алергії і астми.

Двері в дитячу можуть бути зроблені з масиву дерева або МДФ (деревно-волокнистих плит, порівнянних за екологічними показниками з натуральною деревиною, але на відміну від останньої не деформуються від вологи і тепла). Можлива невелика вставка з небиткого скла, проте неприпустимі вітражні або повністю скляні прозорі двері.

Архитектура и дизайн

Дитяче - приміщення, в якому ваша дитина може проводити більшу частину доби. Вважається, що від того, якою буде ця кімната і чи буде вона взагалі, залежить характер і впевненість в собі маленького чоловічка, адже перші враження відкладаються в підсвідомості і впливають на все подальше життя.

Окремий, добре організований особистий простір виховає в малюку самостійність і відповідальність за себе і свої вчинки. Він стане і спальнею, і ігровою, і вітальні, і кабінетом для роботи над домашніми завданнями, і творчою майстернею для майбутнього (хто знає, може і великого) художника або музиканта. На смак і колір

Якщо ви тільки будуєте будинок або вибираєте квартиру, в першу чергу варто звернути увагу на розташування майбутньої дитячої. Для більшої природної освітленості рекомендується, щоб вікна виходили на схід або південний схід.

Ідеальна форма кімнати - квадратна або прямокутна. Двом малюкам буде більш комфортно в приміщенні з двома вікнами, так буде легше розділити простір на дві частини. Кожній дитині слід надати невелику «недоторканну» територію - особистий комод, стелаж або тумбочку, а також окреме ліжко (при нестачі місця можна влаштувати двох'ярусний «спальник») і робоче місце. Розмежувати територію можна за допомогою кольору, перегородки або стелажа.

Дуже добре, якщо ви живете в заміському котеджі з мансардним поверхом: дітям найбільше сподобається жити в мансарді - чим більше перепадів висот і цікавих закутків, тим краще. Стійки і балки перекриттів стануть елементами ігрового декору, а горищні вікна, крізь які прямо над головою світить сонце і видно зоряне небо, запам'ятаються на все життя.

Архитектура и дизайн

При оформленні дитячої обов'язково враховуйте пристрасті майбутнього власника. Не слід впадати в крайнощі, реалізуючи свої дитячі мрії або уявлення про ідеальну дитину - не всі хлопчики люблять «морську» тематику і не всі дівчатка будуть у захваті від біло-рожевої кімнати в стилі «маленька принцеса». До того ж, після досягнення підліткового віку кімнату неминуче доведеться переробляти, тому що підлітку запрошувати друзів в «будуар» або «капітанську рубку» буде просто соромно. Не варто робити і продовження «дорослих» кімнат. Перевантаженість декором позбавляє дитячу її головної функції - бути особистим простором.

Основи «малюкового» стилю - простота і яскравість. Підійдуть сучасні меблі простих обрисів, світлих відтінків. Добре виглядають пастельні - бежевий, кремово-рожевий, світло-лососевою, блідо-зелений, фіалковий, небесно-блакитний. Яскравих кольорів (це червоний, фіолетовий, жовтий, помаранчевий, оливковий, синій) не повинно бути багато, це може негативно позначитися на зір малюка. Зазвичай їх комбінують з пастельними квітами або беруть в якості колірного акценту.

Підлогове покриття також краще вибирати світле і нейтральне - березу, вільху, ясен, бук, клен або дуб. Шпалери з малюнком небажані, в крайньому випадку, малюнок повинен бути великого розміру і не симетрично розташований, з «розвиваючим» сюжетом - наприклад, день з життя лялечок або сім'ї ведмежат.

Дитяча кімната - найбільш трансформована частина житлового простору, так як її маленький мешканець росте і змінюється з кожним роком, і оточення має йому відповідати. З 2 до 5-6 років малюк потребує великого простору для ігор і «ігровий» меблів. З початком шкільної пори іграшок і вільного місця на підлозі стає менше, зате з'являється письмовий стіл, стелаж для книг і підручників, можливо - піаніно, мольберт або спортивний комплекс в залежності від уподобань господаря кімнати. Ну, а після 13 років дитяча фактично перестає бути дитячої - це кімната підлітка, і займатися її облаштуванням і стильовим наповненням він буде сам.

Інші статті розділу «Архітектура та дизайн»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх