По космическим меркам, наша планета расположена в довольно крупной спиральной галактике — Млечном Пути.
 • 0
 • Кошик порожній

Хаббл обнаружил одинокую галактику DDO 190

Хаббл обнаружил одинокую галактику DDO 190

Хаббл обнаружил одинокую галактику DDO 190

21.08.201236

Рядом с нашей галактикой расположены галактики поменьше — например, Большое и Малое Магеллановы облака, и совсем маленькие, например — Карликовая эллиптическая галактика в Стрельце, диаметром в 10 тыс. световых лет. А бывают еще и относительно изолированные галактики, примером которых может служить сфотографированная телескопом Хаббл галактика DDO 190.

Аббревиатура DDO расшифровывается как David Dunlap Observatory (Обсерватория им. Дэвида Данлэпа), в честь канадской обсерватории, составляющей каталог карликовых галактик.

DDO 190 классифицирована как карликовая неправильная галактика, поскольку довольно невелика, и не имеет выраженной структуры. Более старые, красные звезды, находятся в основном на периферии DDO 190, а в ее внутренних регионах можно наблюдать более молодые голубые звезды. В DDO 190 наблюдаются также скопления ионизированного газа, наиболее заметное из которых расположено в нижней части фотографии. На фоне видны другие галактики: как спиральные и эллиптические, так и неправильной формы.

DDO 190 находится на расстоянии примерно в 9 млн световых лет от нашей Солнечной системы. Ее можно считать частью группы галактик, окружающих галактику Мессье 94; впрочем, расположение DDO 190 достаточно изолировано: ближайший ее сосед, галактика DDO 187, расположена на расстоянии в 3 млн световых лет. Для сравнения, от нас до Большого Магелланова Облака около 160 тыс. световых лет, а до ближайшей крупной соседней галактики — Туманности Андромеды — 2,52 млн. световых лет.

DDO 190 впервые зафиксировал и внес в каталог канадский астроном Сидней ван дер Берг в 1959 году.

Інші новини розділу

 • Як облаштувати дитячу кімнату 22.02.2017631 Як облаштувати дитячу кімнату
  Розробка дизайну дитячої кімнати - завдання досить відповідальне. Дитяча кімната повинна поєднувати в собі зони для відпочинку, занять та ігор і при цьому бути безпечною для свого господаря і досить просторою.
 • Купівля фабрики основні аспекти 11.08.2016542 Купівля фабрики основні аспекти
  Які аспекти слід враховувати при покупці готового підприємства, в даному випадку - фабрики.
 • Поради як робити ремонт поетапно 10.08.2016745 Поради як робити ремонт поетапно
  Поради, над чим замислитися після початку будівництва вашого будинку
 • Конструктор LEGO - найулюбленіша і впізнавана дитяча іграшка 02.08.2016560 Конструктор LEGO - найулюбленіша і впізнавана дитяча іграшка
  Світ дитячих іграшок складно уявити без унікального конструктора Лего, який є мрією кожної дитини. Основа успіху дитячого конструктора - висока якість деталей, різноманітний асортимент, простота і універсальність.
 • Вогнезахист дерев'яного будинку 06.07.2016526 Вогнезахист дерев'яного будинку
  Дерево - прекрасний довговічний екологічно чистий будівельний матеріал. У дерев'яному будинку так приємно знаходитися: він теплий, затишний, в ньому навіть дихається легко.
 • Особливості воріт для особистого використання 06.07.2016560 Особливості воріт для особистого використання
  Одним з найбільш логічних предметів для будь-якого гаража або ангара є ворота. Незважаючи на те, що вибір конструкцій цих виробів досить обмежений, з кожним днем покупцям стає все складніше визначитися зі своєю покупкою.
 • Переваги виготовлення сходів на замовлення 01.07.2016551 Переваги виготовлення сходів на замовлення
  При проведенні ремонту та оздоблення в будинку його власники намагаються оточити себе якісними, зручними і функціональними речами. Якщо йдеться про облаштування двоповерхового будинку або багатоярусної квартири, багато часу приділяється вибору сходів. Саме вони виступає в ролі сполучного елемента між поверхами.
 • Швидкомонтовані будівлі з металоконструкцій 27.06.2016528 Швидкомонтовані будівлі з металоконструкцій
  Металоконструкції для будівництва. Швидкомонтовані будівлі виробничого та іншого призначення на металокаркасі. Переваги швидкомонтованих будівель з металоконструкцій
 • Тротуарна плитка особливості даної альтернативи натуральному каменю 21.06.2016717 Тротуарна плитка особливості даної альтернативи натуральному каменю
  Тротуарна плитка набула поширення завдяки поєднанню в собі доступної вартості і прекрасних технічних якостей.
 • Замовити металопластикові вікна в Україні онлайн стало простіше 12.05.2016568 Замовити металопластикові вікна в Україні онлайн стало простіше
  Інтернет торкнувся всіх сфер нашого життя, в тому числі сфери обслуговування і ремонту. Зараз практично нічого не треба робити для того, щоб залучити на будинок будь-якого фахівця або замовити будь-який товар, наприклад вікна європейської якості.
наверх