У зимовий час не завжди є можливість прогріву внутрішніх приміщень будинку природним газом або дизелем.

  • 0
  • Кошик порожній

Опалення будинку зрідженим газом

Опалення будинку зрідженим газом

Опалення будинку зрідженим газом

06.10.2015120

У зимовий час не завжди є можливість прогріву внутрішніх приміщень будинку природним газом або дизелем.

Причини можуть бути різними - немає відгалуження від газової магістралі або масивних паливних ємностей. Вирішити цю проблему можна, якщо встановити опалення, яке працює на зрідженому газі.

Найчастіше використовується паливна суміш з пропан-бутану, яка складається практично з рівноцінних газів, відмінних своєю стійкістю до замерзання і високою калорійністю. Навіть якщо температура навколишнього середовища опуститься нижче мінус 30 градусів Цельсія, випаровування газу в паливному балоні все одно буде відбуватися і далі, оскільки температура замерзання пропану складає мінус 188 градусів Цельсія, а бутану - мінус 138 градусів.

Пропан відмінний підвищеною калорійністю, але бутан коштує істотно дешевше. Дана паливна суміш в цілому виявиться дешевше природного газу, як мінімум, на 30%, що дозволить окупитися всієї паливної системи буквально за кілька зимових сезонів.

Головною складовою вищевказаної паливної системи залишається паливний балон зі сталі, що має товщину стінок не менше 2-3 мм, що дозволяє з легкістю витримувати тиск газу до 16 атмосфер. Вибуху суміші навіть в літній період спостерігатися не буде, оскільки паливні балони мають необхідну систему безпеки у вигляді перепускного і запобіжного клапана. Якщо брати до уваги, що паливний балон ніколи не закачується більш ніж на 80% (решта називається газовою отсечкой), то витоку і послідуючого горіння палива можна уникнути при будь-якому розкладі.

Єдиний недолік такої схеми - зниження постачання палива при великому його споживанні, оскільки воно почне замерзати. Уникнути цього можна, якщо безпосередньо під паливним балоном, коли газу залишиться менше, встановити звичайну лампочку розжарювання, яка і зможе трохи нагрівати сталеві стінки котла.

Після інсталяції паливного балона, майстри встановлюють понижуючий редуктор для газового палива, захист від блукаючого струму і далі відводять труби проводяться безпосередньо в житловий будинок, в якому вони підключаються до газового котла і плиті. Але паливо буде горіти жовтим полум'ям. Для його повного згоряння доведеться встановити спеціалізовані пальники, здатні додавати більший об'єм повітря. І паливо зможе згоряти практично на 100%. Освіти сажі як на посуді, так і в камері згоряння котла ніколи спостерігатися не буде.

Інші новини розділу

наверх