8 серпня, мешканці осель на вул. Івана Франка, 4 заявили про загострення конфлікту навколо протизаконного спорудження 12-поверхівки на ділянці, що належить їхньому об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Попри рішення Вищого апеляційного господарського суду щодо прав жителів на цю територію роботи тривають.

 • (098) 158-80-88
  (044) 362-50-37
 • 0
 • Кошик порожній

У центрі незаконно зводять 15-поверховий будинок

У центрі незаконно зводять 15-поверховий будинок

У центрі незаконно зводять 15-поверховий будинок

02.10.200721
Голова правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку на вул. Івана Франка, 4 Філіп Хадсон заявив, що протизаконне будівництво багатоповерхівки компанією ТОВ "Д. І. А. Девелопмент" на ділянці, що належить до прибудинкової території, триває.

За його словами, ця територія разом із будинком перебувають на балансі ОСББ з 2003 року. "З 1999-го за цю ділянку на вул. Івана Франка, 4-б точиться боротьба, але навіть у документах ЖЕКу вказано, що це прибудинкова територія",— наголосив "Хрещатику" Філіп Хадсон.

За цей час ініціативній групі вдалося виграти п’ять судів різних рівнів, які підтвердили, що ділянка належить по праву мешканцям і вони можуть нею розпоряджуватися. "Останнє рішення прийняв Вищий апеляційний господарський суд України 6 липня, яким визнано право мешканців на цю прибудинкову територію",— зазначила секретар ОСББ Лада Хадсон, повідомляє "Хрещатик".

Як вдалося дізнатися "Хрещатику", в 2003 році Київська міська рада дала дозвіл на відведення земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю "Д. І. А. Девелопмент" для спорудження житлового будинку з підземним паркингом на вул. Івана Франка, 4-б, що у Шевченківському районі. Але з’ясувалося, що в червні 2005 року Шевченківська районна рада зверталася до Київради з проханням відмінити рішення про відведення земельної ділянки. Їхню думку колишня міська влада проігнорувала, а в лютому 2006-го голова КМДА Олександр Омельченко надав дозвіл ТОВ "Д. І. А. Девелопмент" на тимчасове зайняття частини внутрішнього дворового проїзду на вул. Івана Франка, 4-б для виконання робіт з перекладання інженерних мереж та облаштування місця для транспортно-розвантажувальних операцій. У жовтні 2004 року ТОВ "Електрична рушійна сила" розпочала роботи за названою адресою. Замовником виступило ТОВ "Д. І. А. Девелопмент". На проведення робіт дало дозвіл Державне управління архітектурно-будівельного контролю КМДА, попри численні судові позови мешканців сусідніх будинків. Внаслідок робіт знищено сквер, а котлован призвів до зсуву ґрунту.

Наразі у дворі зводять 15-поверхівку. Вже готово 12 поверхів. За словами мешканців, будівельники зайняли 75% території, яка належить ОСББ, і пошкодили теплопункт. За словами Філіпа Хадсона, останню надію вони покладають на Київського міського голову Леоніда Черновецького, бо останнім час на мешканців постійно чинять моральний пресинг.

Як повідомив начальник виробничого відділу СП "Основа-Солсиф" Федір Трилець, яке є генпідрядником будівництва на вул. Івана Франка, 4-б, роботи йдуть повним ходом і невдовзі завершаться. За його словами, до СП не надходило офіційних звернень мешканців. Працюють у дуже жорстких умовах, на маленькій території, отож заважають сусідні будинки, що розташовані зовсім поряд.

Издание: Хрещатик

Інші новини розділу

 • Як облаштувати дитячу кімнату 22.02.2017547 Як облаштувати дитячу кімнату
  Розробка дизайну дитячої кімнати - завдання досить відповідальне. Дитяча кімната повинна поєднувати в собі зони для відпочинку, занять та ігор і при цьому бути безпечною для свого господаря і досить просторою.
 • Купівля фабрики основні аспекти 11.08.2016458 Купівля фабрики основні аспекти
  Які аспекти слід враховувати при покупці готового підприємства, в даному випадку - фабрики.
 • Поради як робити ремонт поетапно 10.08.2016621 Поради як робити ремонт поетапно
  Поради, над чим замислитися після початку будівництва вашого будинку
 • Конструктор LEGO - найулюбленіша і впізнавана дитяча іграшка 02.08.2016455 Конструктор LEGO - найулюбленіша і впізнавана дитяча іграшка
  Світ дитячих іграшок складно уявити без унікального конструктора Лего, який є мрією кожної дитини. Основа успіху дитячого конструктора - висока якість деталей, різноманітний асортимент, простота і універсальність.
 • Вогнезахист дерев'яного будинку 06.07.2016442 Вогнезахист дерев'яного будинку
  Дерево - прекрасний довговічний екологічно чистий будівельний матеріал. У дерев'яному будинку так приємно знаходитися: він теплий, затишний, в ньому навіть дихається легко.
 • Особливості воріт для особистого використання 06.07.2016478 Особливості воріт для особистого використання
  Одним з найбільш логічних предметів для будь-якого гаража або ангара є ворота. Незважаючи на те, що вибір конструкцій цих виробів досить обмежений, з кожним днем покупцям стає все складніше визначитися зі своєю покупкою.
 • Переваги виготовлення сходів на замовлення 01.07.2016471 Переваги виготовлення сходів на замовлення
  При проведенні ремонту та оздоблення в будинку його власники намагаються оточити себе якісними, зручними і функціональними речами. Якщо йдеться про облаштування двоповерхового будинку або багатоярусної квартири, багато часу приділяється вибору сходів. Саме вони виступає в ролі сполучного елемента між поверхами.
 • Швидкомонтовані будівлі з металоконструкцій 27.06.2016452 Швидкомонтовані будівлі з металоконструкцій
  Металоконструкції для будівництва. Швидкомонтовані будівлі виробничого та іншого призначення на металокаркасі. Переваги швидкомонтованих будівель з металоконструкцій
 • Тротуарна плитка особливості даної альтернативи натуральному каменю 21.06.2016631 Тротуарна плитка особливості даної альтернативи натуральному каменю
  Тротуарна плитка набула поширення завдяки поєднанню в собі доступної вартості і прекрасних технічних якостей.
 • Замовити металопластикові вікна в Україні онлайн стало простіше 12.05.2016488 Замовити металопластикові вікна в Україні онлайн стало простіше
  Інтернет торкнувся всіх сфер нашого життя, в тому числі сфери обслуговування і ремонту. Зараз практично нічого не треба робити для того, щоб залучити на будинок будь-якого фахівця або замовити будь-який товар, наприклад вікна європейської якості.
наверх