З приходом приватного житлового будівництва зросла і потреба у виборі індивідуального опалення.

  • 0
  • Кошик порожній

Види опалення приватних будинків

Види опалення приватних будинків

Види опалення приватних будинків

14.09.2015118

З приходом приватного житлового будівництва зросла і потреба у виборі індивідуального опалення. 

Найчастіше це пояснюється недоступністю підключення до централізованої системи опалення. Опалення за допомогою таких старих методів, як топка печей, займає багато часу, в тому числі з-за того, що будинок може відволожитися, необхідно це робити регулярно. Це ускладнює далекі поїздки особливо в зимовий період. Але завдяки сучасним технологіям з'явилося таке опалення, як котли на твердому паливі і спеціальні системи. Використання дуже зручно і не занадто багато роботи, а найголовніше вони не витрачають ні хвилини вільного часу.

 Різновиди систем опалення.

 На даний момент існують такі види опалення, як електричне, водяне, повітряне та котельне. Розглянемо кожен з видів роблячи акценти на їх переваги та недоліки.

 Повітряна система опалення діє за допомогою нагнітання гарячого повітря в повітроводи, через які він потрапляє в приміщення через спеціальні грати, влаштовані в підлоги. Щоб забезпечити приміщення гарячим повітрям спочатку він проходить через теплообмінники. Холодне повітря також за допомогою решіток, потрапляє назад в теплообмінник для подальшого його нагрівання. Варто зауважити, що цей вид обігріву найбільш ефективний з усіх за рахунок швидкості прогріву повітря. Також слід зауважити безпеку такого способу - відсутність опалювальних труб говорить про те, що не може бути ніякого прориву.

 Електрична система складається з проводки в приміщеннях нагрівальних кабелів. Для її якісної роботи необхідний доступ до потужного електрики. Але якщо потужність недостатня, встановлюється дороге устаткування, що, звичайно, відбитися на фінансах. Та й саме опалення за рахунок електрики може стати дорогим задоволенням для великих приміщень. Тому такий вид доцільніше використовувати в невеликих приміщеннях, наприклад, дачних будиночках.

 Водяна система опалення є оптимальним рішенням індивідуального обігріву. Вона не потребує великих витрат на установку і обслуговування, а це є істотним плюсом при виборі виду опалювальної системи. Обігрів приміщень в цій системі відбувається за рахунок циркуляції гарячої води за встановленими в будинку трубах.

 Котельне опалення має свої переваги в якості цінових категорій, але одним з істотних недоліків є необхідність регулярного очищення від забруднень. Варто зауважити, що в ролі палива можуть виступати як тверді джерела енергії, так і рідкі.

 В якості твердого палива можуть служити як дрова, так і вугілля, і спеціальні брикети. В якості рідкого палива часто виступає газ, від нього немає таких забруднень, як від його попередника, але розміщення газового котла вимагає особливих умов експлуатації та місця установки, так як він є джерелом підвищеної небезпеки.

 Незалежно від виду опалювальної системи, слід врахувати, що сучасні прилади оснащені автоматикою і датчиками, які контролюють процес роботи і блокують весь комплекс при несправності.

Інші новини розділу

наверх