З приходом приватного житлового будівництва зросла і потреба у виборі індивідуального опалення.

 • 0
 • Кошик порожній

Види опалення приватних будинків

Види опалення приватних будинків

Види опалення приватних будинків

14.09.201538

З приходом приватного житлового будівництва зросла і потреба у виборі індивідуального опалення. 

Найчастіше це пояснюється недоступністю підключення до централізованої системи опалення. Опалення за допомогою таких старих методів, як топка печей, займає багато часу, в тому числі з-за того, що будинок може відволожитися, необхідно це робити регулярно. Це ускладнює далекі поїздки особливо в зимовий період. Але завдяки сучасним технологіям з'явилося таке опалення, як котли на твердому паливі і спеціальні системи. Використання дуже зручно і не занадто багато роботи, а найголовніше вони не витрачають ні хвилини вільного часу.

 Різновиди систем опалення.

 На даний момент існують такі види опалення, як електричне, водяне, повітряне та котельне. Розглянемо кожен з видів роблячи акценти на їх переваги та недоліки.

 Повітряна система опалення діє за допомогою нагнітання гарячого повітря в повітроводи, через які він потрапляє в приміщення через спеціальні грати, влаштовані в підлоги. Щоб забезпечити приміщення гарячим повітрям спочатку він проходить через теплообмінники. Холодне повітря також за допомогою решіток, потрапляє назад в теплообмінник для подальшого його нагрівання. Варто зауважити, що цей вид обігріву найбільш ефективний з усіх за рахунок швидкості прогріву повітря. Також слід зауважити безпеку такого способу - відсутність опалювальних труб говорить про те, що не може бути ніякого прориву.

 Електрична система складається з проводки в приміщеннях нагрівальних кабелів. Для її якісної роботи необхідний доступ до потужного електрики. Але якщо потужність недостатня, встановлюється дороге устаткування, що, звичайно, відбитися на фінансах. Та й саме опалення за рахунок електрики може стати дорогим задоволенням для великих приміщень. Тому такий вид доцільніше використовувати в невеликих приміщеннях, наприклад, дачних будиночках.

 Водяна система опалення є оптимальним рішенням індивідуального обігріву. Вона не потребує великих витрат на установку і обслуговування, а це є істотним плюсом при виборі виду опалювальної системи. Обігрів приміщень в цій системі відбувається за рахунок циркуляції гарячої води за встановленими в будинку трубах.

 Котельне опалення має свої переваги в якості цінових категорій, але одним з істотних недоліків є необхідність регулярного очищення від забруднень. Варто зауважити, що в ролі палива можуть виступати як тверді джерела енергії, так і рідкі.

 В якості твердого палива можуть служити як дрова, так і вугілля, і спеціальні брикети. В якості рідкого палива часто виступає газ, від нього немає таких забруднень, як від його попередника, але розміщення газового котла вимагає особливих умов експлуатації та місця установки, так як він є джерелом підвищеної небезпеки.

 Незалежно від виду опалювальної системи, слід врахувати, що сучасні прилади оснащені автоматикою і датчиками, які контролюють процес роботи і блокують весь комплекс при несправності.

Інші новини розділу

 • Як облаштувати дитячу кімнату 22.02.2017631 Як облаштувати дитячу кімнату
  Розробка дизайну дитячої кімнати - завдання досить відповідальне. Дитяча кімната повинна поєднувати в собі зони для відпочинку, занять та ігор і при цьому бути безпечною для свого господаря і досить просторою.
 • Купівля фабрики основні аспекти 11.08.2016542 Купівля фабрики основні аспекти
  Які аспекти слід враховувати при покупці готового підприємства, в даному випадку - фабрики.
 • Поради як робити ремонт поетапно 10.08.2016745 Поради як робити ремонт поетапно
  Поради, над чим замислитися після початку будівництва вашого будинку
 • Конструктор LEGO - найулюбленіша і впізнавана дитяча іграшка 02.08.2016560 Конструктор LEGO - найулюбленіша і впізнавана дитяча іграшка
  Світ дитячих іграшок складно уявити без унікального конструктора Лего, який є мрією кожної дитини. Основа успіху дитячого конструктора - висока якість деталей, різноманітний асортимент, простота і універсальність.
 • Вогнезахист дерев'яного будинку 06.07.2016526 Вогнезахист дерев'яного будинку
  Дерево - прекрасний довговічний екологічно чистий будівельний матеріал. У дерев'яному будинку так приємно знаходитися: він теплий, затишний, в ньому навіть дихається легко.
 • Особливості воріт для особистого використання 06.07.2016560 Особливості воріт для особистого використання
  Одним з найбільш логічних предметів для будь-якого гаража або ангара є ворота. Незважаючи на те, що вибір конструкцій цих виробів досить обмежений, з кожним днем покупцям стає все складніше визначитися зі своєю покупкою.
 • Переваги виготовлення сходів на замовлення 01.07.2016551 Переваги виготовлення сходів на замовлення
  При проведенні ремонту та оздоблення в будинку його власники намагаються оточити себе якісними, зручними і функціональними речами. Якщо йдеться про облаштування двоповерхового будинку або багатоярусної квартири, багато часу приділяється вибору сходів. Саме вони виступає в ролі сполучного елемента між поверхами.
 • Швидкомонтовані будівлі з металоконструкцій 27.06.2016528 Швидкомонтовані будівлі з металоконструкцій
  Металоконструкції для будівництва. Швидкомонтовані будівлі виробничого та іншого призначення на металокаркасі. Переваги швидкомонтованих будівель з металоконструкцій
 • Тротуарна плитка особливості даної альтернативи натуральному каменю 21.06.2016717 Тротуарна плитка особливості даної альтернативи натуральному каменю
  Тротуарна плитка набула поширення завдяки поєднанню в собі доступної вартості і прекрасних технічних якостей.
 • Замовити металопластикові вікна в Україні онлайн стало простіше 12.05.2016568 Замовити металопластикові вікна в Україні онлайн стало простіше
  Інтернет торкнувся всіх сфер нашого життя, в тому числі сфери обслуговування і ремонту. Зараз практично нічого не треба робити для того, щоб залучити на будинок будь-якого фахівця або замовити будь-який товар, наприклад вікна європейської якості.
наверх