При виробництві земляних робіт на території зі значними розмірами не обійтися без спецтехніки для механізованого риття. Придбання спецтехніки для риття траншей і інших земляних робіт не доведе таких витрат, якщо техніка буде простоювати без діла.

  • 0
  • Кошик порожній

Види траншей і їх прокладка

Види траншей і їх прокладка

Види траншей і їх прокладка

16.06.201595

При виробництві земляних робіт на території зі значними розмірами не обійтися без спецтехніки для механізованого риття. Придбання спецтехніки для риття траншей і інших земляних робіт не доведе таких витрат, якщо техніка буде простоювати без діла.

Технічне обслуговування, місце для зберігання, робота висококваліфікованого екіпажу - досить витратні статті. Але сьогодні достатньо пропозицій з оренди такої спеціальної техніки, в тому числі і з послугами професіоналів керуючих спецтехнікою і мають відповідні допуски для цього. Так, вельми поширена оренда гусеничних екскаваторів.

Фронтальний навантажувач, екскаватор чи інші види спецтехніки можуть бути задіяні для робіт в залежності від мети, з якою беруться орендарем. Таким чином, слід визначитися з видом траншеї.

Каналізаційні траншеї. Особливість робіт з прокладання таких траншей - рух під нахилом, зазначеним у проекті. Глибина траншеї до шести метрів. З такими роботами впорається гусеничний екскаватор.

Водопровідні траншеї. Глибина прокладки водопровідної траншей залежить від кліматичних особливостей промерзання землі в умовах певної місцевості регіону. Якщо водопровід заглибити нижче позначки промерзання грунту, то труби не перемерзнуть. Якщо занадто поглибити, це призведе до зайвих витрат коштів і часу робіт, тим самим збільшить вартість облаштування водогону. Тут вибір техніки визначається параметрами: умови прокладки, загальна протяжність траншеї, щоденний виробіток норми прокладки.

Траншеї під газові труби. Особливість роботи тут - значна протяжність траншеї. Рекомендації щодо вибору техніки: екскаватор з невеликим ковшем (в ширині приблизно 30 см) з повноворотна стрілою на гусеничному ходу. Невеликий ківш збільшує маневреність екскаватора. Застосування повноворотна стріли забезпечить якісне використання будівельної території. Для виконання робіт по вузьких траншей екскаватором потрібно оренда будівельної спецтехніки, щоб грунт ні пухким. Як і в попередніх випадках роботи по прокладці траншеї можна розділити за трьома видами: прибудинкові, міські та заміські.

Траншеї під водовідведення. З ними справляється малогабаритна техніка або ручна праця. Тут повинен дотримуватися нахил не більше 1% на кожні 10 метрів.

Кабельні траншеї. Для їх риття потрібно ланцюгове, роторне устаткування або негабаритна техніка з ковшем. В окремих випадках риття відбувається в ручну.

Траншея для монтажу контуру заземлення. Тут глибина робіт від 70 см до 1 м. Такі траншеї набувають різні форми - пряма, трикутна або квадратна. В кінці траншею закопують грунтом без будівельного сміття, щебеню, гравію.

Перераховані види робіт найбільш затребувані. Риття і пристрій траншей є одним з важливих етапів будівництва будівель та споруд. Сучасні орендодавці готові запропонувати відповідну техніку, досить вказати при замовленні предмет і цілі земельних робіт.

Інші новини розділу

наверх