Процесс над участницами панк-группы Pussy Riot, спевших в храме Христа Спасителя, и суд над 14-летней психически больной пакистанской девочкой, обвинявшийся в сожжении Корана, далеко не уникальны.
 • 0
 • Кошик порожній

Защита веры

Защита веры

Защита веры

26.11.201222
В законодательстве примерно половины государств мира содержатся статьи, карающие за богохульство, смену веры или оскорбление религии.

По данным исследования, проведенного Pew Research Center’s Forum on Religion & Public Life, подобные законы действуют в 47% из 198-ми государств мира. В том числе, в 20 государствах уголовно наказывается вероотступничество, в 32-х - богохульство, а 87-ми - оскорбление религии, в том числе и оскорбление представителей иных конфессий.

Смена вероисповедания карается исключительно в государствах с преимущественно мусульманским населением (соответствующая норма есть в шариатском праве), в том числе в Иране, Саудовской Аравии, Афганистане, Ираке, Судане, Сомали и пр.

Законы, карающие богохульство, имеются в государствах Северной Африки и Ближнего Востока (присутствуют в законодательствах 13-ти стран, включая все страны Персидского залива, Египет, Марокко, Судан и др), Азии (9 стран, включая Иран, Афганистан, Индию, Пакистан и Турцию), Европы (8 стран - Германия, Дания, Греция, Ирландия, Италия, Мальта, Нидерланды и Польша) и двух странах Африки (Нигерия и Сомали).

Намного шире география государств, наказывающих за оскорбление религии и ее адептов. Их большинство - 36 - в Европе. Соответствующие нормы имеются в законодательствах России и большинства постсоветских государств, за исключением Азербайджана, Грузии, Казахстана и Таджикистана.

Однако законы Европы в основном карают за проявление ненависти к представителям той или иной веры, оскорбление религии, как таковой, наказывается исключительно редко. В свою очередь, в иных регионах планеты в основном наказывают за оскорбление веры, а не за агрессию по отношению к верующим.

В целом, наибольшая концентрация подобных законов в странах Ближнего Востока и Северной Африки, наименьшая - в Северной и Южной Америках.

Інші новини розділу

 • Як облаштувати дитячу кімнату 22.02.2017626 Як облаштувати дитячу кімнату
  Розробка дизайну дитячої кімнати - завдання досить відповідальне. Дитяча кімната повинна поєднувати в собі зони для відпочинку, занять та ігор і при цьому бути безпечною для свого господаря і досить просторою.
 • Купівля фабрики основні аспекти 11.08.2016532 Купівля фабрики основні аспекти
  Які аспекти слід враховувати при покупці готового підприємства, в даному випадку - фабрики.
 • Поради як робити ремонт поетапно 10.08.2016737 Поради як робити ремонт поетапно
  Поради, над чим замислитися після початку будівництва вашого будинку
 • Конструктор LEGO - найулюбленіша і впізнавана дитяча іграшка 02.08.2016548 Конструктор LEGO - найулюбленіша і впізнавана дитяча іграшка
  Світ дитячих іграшок складно уявити без унікального конструктора Лего, який є мрією кожної дитини. Основа успіху дитячого конструктора - висока якість деталей, різноманітний асортимент, простота і універсальність.
 • Вогнезахист дерев'яного будинку 06.07.2016520 Вогнезахист дерев'яного будинку
  Дерево - прекрасний довговічний екологічно чистий будівельний матеріал. У дерев'яному будинку так приємно знаходитися: він теплий, затишний, в ньому навіть дихається легко.
 • Особливості воріт для особистого використання 06.07.2016554 Особливості воріт для особистого використання
  Одним з найбільш логічних предметів для будь-якого гаража або ангара є ворота. Незважаючи на те, що вибір конструкцій цих виробів досить обмежений, з кожним днем покупцям стає все складніше визначитися зі своєю покупкою.
 • Переваги виготовлення сходів на замовлення 01.07.2016546 Переваги виготовлення сходів на замовлення
  При проведенні ремонту та оздоблення в будинку його власники намагаються оточити себе якісними, зручними і функціональними речами. Якщо йдеться про облаштування двоповерхового будинку або багатоярусної квартири, багато часу приділяється вибору сходів. Саме вони виступає в ролі сполучного елемента між поверхами.
 • Швидкомонтовані будівлі з металоконструкцій 27.06.2016521 Швидкомонтовані будівлі з металоконструкцій
  Металоконструкції для будівництва. Швидкомонтовані будівлі виробничого та іншого призначення на металокаркасі. Переваги швидкомонтованих будівель з металоконструкцій
 • Тротуарна плитка особливості даної альтернативи натуральному каменю 21.06.2016711 Тротуарна плитка особливості даної альтернативи натуральному каменю
  Тротуарна плитка набула поширення завдяки поєднанню в собі доступної вартості і прекрасних технічних якостей.
 • Замовити металопластикові вікна в Україні онлайн стало простіше 12.05.2016559 Замовити металопластикові вікна в Україні онлайн стало простіше
  Інтернет торкнувся всіх сфер нашого життя, в тому числі сфери обслуговування і ремонту. Зараз практично нічого не треба робити для того, щоб залучити на будинок будь-якого фахівця або замовити будь-який товар, наприклад вікна європейської якості.
наверх