Народный депутат Оксана Билозир (фракция НУНС) предлагает отменить запрет на расторжение инвестиционного договора с застройщиком. Таким образом, депутат намерена восстановить право инвесторов возвращать средства, вложенные в строительство жилья.
 • (098) 158-80-88
  (044) 362-50-37
 • 0
 • Кошик порожній

Застройщики должны платить по требованию

Застройщики должны платить по требованию

Застройщики должны платить по требованию

11.05.200913

В частности, О.Билозир предлагает исключить из Закона "О предотвращении влияния мирового финансового кризиса на развитие строительной отрасли и жилищного строительства" положение, запрещающее разрыв физическими и юридическими лицами каких-либо договоров, результатом которых является передача застройщиками завершенного объекта (части объекта) жилищного строительства при условии, что по таким договорам осуществлена оплата 100% стоимости объекта (части объекта). Соответствующий законопроект N4426 уже подан в парламент.

По мнению депутата, отдельные положения указанного Закона, принятого в декабре 2008 года, не только не помогут решить проблемы на рынке жилищного строительства, но и усугубят их, поскольку авторы документа "позаботились исключительно об интересах застройщиков, оставляя без внимания права физических и юридических лиц, инвестировавших свои средства в строительство жилых домов". Таким образом, государство фактически оставляет инвесторов как без денег, так и без жилья, отмечает О.Билозир.

Кроме того, по мнению автора проекта, законодательно "заморозив" средства физических и юридических лиц, инвестированные в строительство жилья, государство тем самым задекларировало высокие риски для будущих инвесторов в жилищное строительство. Ведь инвестор, который будет рассматривать возможность вложения средств в жилищное строительство, будет иметь в виду, что его средства в любой момент могут быть законно "заморожены" на срок до 18 месяцев, без выплаты надлежащей компенсации.

Т.е. государство не только не дает гарантий защиты инвесторов, но и предостерегает от вложения средств в строительство, "блокируя" инвестиции в отрасль, считает депутат.

Также, по мнению О.Билозир, в невыгодное положение инвестора ставит норма указанного Закона Украины, освобождающая строительные компании от штрафных санкций и возврата долга за просрочку денежного обязательства.

  Законопроектом N4426 предлагается восстановить право инвесторов возвращать вложенные в строительство средства на условиях, определенных Законом "О финансово-кредитных механизмах и управлении имуществом при строительстве жилья и операциях с недвижимостью". 

Інші новини розділу

 • Як облаштувати дитячу кімнату 22.02.2017547 Як облаштувати дитячу кімнату
  Розробка дизайну дитячої кімнати - завдання досить відповідальне. Дитяча кімната повинна поєднувати в собі зони для відпочинку, занять та ігор і при цьому бути безпечною для свого господаря і досить просторою.
 • Купівля фабрики основні аспекти 11.08.2016458 Купівля фабрики основні аспекти
  Які аспекти слід враховувати при покупці готового підприємства, в даному випадку - фабрики.
 • Поради як робити ремонт поетапно 10.08.2016621 Поради як робити ремонт поетапно
  Поради, над чим замислитися після початку будівництва вашого будинку
 • Конструктор LEGO - найулюбленіша і впізнавана дитяча іграшка 02.08.2016455 Конструктор LEGO - найулюбленіша і впізнавана дитяча іграшка
  Світ дитячих іграшок складно уявити без унікального конструктора Лего, який є мрією кожної дитини. Основа успіху дитячого конструктора - висока якість деталей, різноманітний асортимент, простота і універсальність.
 • Вогнезахист дерев'яного будинку 06.07.2016442 Вогнезахист дерев'яного будинку
  Дерево - прекрасний довговічний екологічно чистий будівельний матеріал. У дерев'яному будинку так приємно знаходитися: він теплий, затишний, в ньому навіть дихається легко.
 • Особливості воріт для особистого використання 06.07.2016478 Особливості воріт для особистого використання
  Одним з найбільш логічних предметів для будь-якого гаража або ангара є ворота. Незважаючи на те, що вибір конструкцій цих виробів досить обмежений, з кожним днем покупцям стає все складніше визначитися зі своєю покупкою.
 • Переваги виготовлення сходів на замовлення 01.07.2016471 Переваги виготовлення сходів на замовлення
  При проведенні ремонту та оздоблення в будинку його власники намагаються оточити себе якісними, зручними і функціональними речами. Якщо йдеться про облаштування двоповерхового будинку або багатоярусної квартири, багато часу приділяється вибору сходів. Саме вони виступає в ролі сполучного елемента між поверхами.
 • Швидкомонтовані будівлі з металоконструкцій 27.06.2016452 Швидкомонтовані будівлі з металоконструкцій
  Металоконструкції для будівництва. Швидкомонтовані будівлі виробничого та іншого призначення на металокаркасі. Переваги швидкомонтованих будівель з металоконструкцій
 • Тротуарна плитка особливості даної альтернативи натуральному каменю 21.06.2016631 Тротуарна плитка особливості даної альтернативи натуральному каменю
  Тротуарна плитка набула поширення завдяки поєднанню в собі доступної вартості і прекрасних технічних якостей.
 • Замовити металопластикові вікна в Україні онлайн стало простіше 12.05.2016488 Замовити металопластикові вікна в Україні онлайн стало простіше
  Інтернет торкнувся всіх сфер нашого життя, в тому числі сфери обслуговування і ремонту. Зараз практично нічого не треба робити для того, щоб залучити на будинок будь-якого фахівця або замовити будь-який товар, наприклад вікна європейської якості.
наверх