8 серпня, мешканці осель на вул. Івана Франка, 4 заявили про загострення конфлікту навколо протизаконного спорудження 12-поверхівки на ділянці, що належить їхньому об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Попри рішення Вищого апеляційного господарського суду щодо прав жителів на цю територію роботи тривають.

 • 0
 • Корзина пуста

У центрі незаконно зводять 15-поверховий будинок

У центрі незаконно зводять 15-поверховий будинок

У центрі незаконно зводять 15-поверховий будинок

02.10.200770
Голова правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку на вул. Івана Франка, 4 Філіп Хадсон заявив, що протизаконне будівництво багатоповерхівки компанією ТОВ "Д. І. А. Девелопмент" на ділянці, що належить до прибудинкової території, триває.

За його словами, ця територія разом із будинком перебувають на балансі ОСББ з 2003 року. "З 1999-го за цю ділянку на вул. Івана Франка, 4-б точиться боротьба, але навіть у документах ЖЕКу вказано, що це прибудинкова територія",— наголосив "Хрещатику" Філіп Хадсон.

За цей час ініціативній групі вдалося виграти п’ять судів різних рівнів, які підтвердили, що ділянка належить по праву мешканцям і вони можуть нею розпоряджуватися. "Останнє рішення прийняв Вищий апеляційний господарський суд України 6 липня, яким визнано право мешканців на цю прибудинкову територію",— зазначила секретар ОСББ Лада Хадсон, повідомляє "Хрещатик".

Як вдалося дізнатися "Хрещатику", в 2003 році Київська міська рада дала дозвіл на відведення земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю "Д. І. А. Девелопмент" для спорудження житлового будинку з підземним паркингом на вул. Івана Франка, 4-б, що у Шевченківському районі. Але з’ясувалося, що в червні 2005 року Шевченківська районна рада зверталася до Київради з проханням відмінити рішення про відведення земельної ділянки. Їхню думку колишня міська влада проігнорувала, а в лютому 2006-го голова КМДА Олександр Омельченко надав дозвіл ТОВ "Д. І. А. Девелопмент" на тимчасове зайняття частини внутрішнього дворового проїзду на вул. Івана Франка, 4-б для виконання робіт з перекладання інженерних мереж та облаштування місця для транспортно-розвантажувальних операцій. У жовтні 2004 року ТОВ "Електрична рушійна сила" розпочала роботи за названою адресою. Замовником виступило ТОВ "Д. І. А. Девелопмент". На проведення робіт дало дозвіл Державне управління архітектурно-будівельного контролю КМДА, попри численні судові позови мешканців сусідніх будинків. Внаслідок робіт знищено сквер, а котлован призвів до зсуву ґрунту.

Наразі у дворі зводять 15-поверхівку. Вже готово 12 поверхів. За словами мешканців, будівельники зайняли 75% території, яка належить ОСББ, і пошкодили теплопункт. За словами Філіпа Хадсона, останню надію вони покладають на Київського міського голову Леоніда Черновецького, бо останнім час на мешканців постійно чинять моральний пресинг.

Як повідомив начальник виробничого відділу СП "Основа-Солсиф" Федір Трилець, яке є генпідрядником будівництва на вул. Івана Франка, 4-б, роботи йдуть повним ходом і невдовзі завершаться. За його словами, до СП не надходило офіційних звернень мешканців. Працюють у дуже жорстких умовах, на маленькій території, отож заважають сусідні будинки, що розташовані зовсім поряд.

Издание: Хрещатик

Другие новости раздела

 • Обзор универсального инструмента 'Kraftform Kompakt 25' от Wera 29.03.202315 Обзор универсального инструмента 'Kraftform Kompakt 25' от Wera

  Как быть уверенным в своем инструменте? Если Вы ищете ответы на этот вопрос, мы рекомендуем обратить внимание на универсальный инструмент "Kraftform Kompakt 25" от Wera. Этот инструмент собрал в себе несколько полезных функций, позволяющих с легкостью выполнять различные задачи.

 • Как обустроить детскую комнату 22.02.2017235 Как обустроить детскую комнату
  Разработка дизайна детской комнаты - задание довольно ответственное. Детская комната должна сочетать в себе зоны для отдыха, занятий и игр и при этом быть безопасной для своего хозяина и довольно просторной.
 • Покупка фабрики основные аспекты 11.08.2016199 Покупка фабрики основные аспекты
  Какие аспекты следует учитывать при покупке готового предприятия, в данном случае - фабрики.
 • Советы как делать ремонт поэтапно 10.08.2016207 Советы как делать ремонт поэтапно

  Советы над чем задуматься после начала строительства вашего дома

 • Конструктор LEGO - самая любимая и узнаваемая детская игрушка 02.08.2016211 Конструктор LEGO - самая любимая и узнаваемая детская игрушка

  Мир детских игрушек сложно представить без уникального конструктора Лего, который является мечтой каждого ребенка. Основа успеха детского конструктора - высокое качество деталей, разнообразный ассортимент, простота и универсальность.

 • Огнезащита деревянного дома 06.07.2016208 Огнезащита деревянного дома
  Дерево - прекрасный долговечный экологически чистый строительный материал. В деревянном доме так приятно находиться: он теплый, уютный, в нем даже дышится легко.
 • Особенности ворот для личного использования 06.07.2016189 Особенности ворот для личного использования
  Одним из самых логичных предметов для любого гаража или ангара являются ворота. Несмотря на то, что выбор конструкций этих изделий достаточно ограничен, с каждым днем покупателям становится все сложнее определиться со своей покупкой.
 • Преимущества изготовления лестниц назаказ 01.07.2016189 Преимущества изготовления лестниц назаказ
  При проведении ремонта и отделки в доме его владельцы стараются окружить себя качественными, удобными и функциональными вещами. Если идет речь об обустройстве двухэтажного дома или многоярусной квартиры, много времени уделяется выбору лестницы. Именно она выступает в роли связующего элемента между этажами.
 • Быстровозводимые здания из металлоконструкций 27.06.2016235 Быстровозводимые здания из металлоконструкций
  Металлоконструкции для строительства. Быстровозводимые здания производственного и прочего назначения на металлокаркасе. Преимущества быстровозводимых зданий из металлоконструкций.
 • Тротуарная плитка особенности данной альтернативы натуральному камню 21.06.2016187 Тротуарная плитка особенности данной альтернативы натуральному камню
  Тротуарная плитка получила распространение благодаря сочетанию в себе доступной стоимости и прекрасных технических качеств.
наверх