Всяк в Україні знає, що Андрій Шкіль - патріот. А хто так не думає, той ворог і манкурт. Ми, зрозуміло, на боці "світлих сил людства", а відтак мусимо додати до портрета політичного діяча і своїх кілька мазків.
 • 0
 • Корзина пуста

Біля Софії Київської збудують дев’ятиповерхівки

Біля Софії Київської збудують дев’ятиповерхівки

Біля Софії Київської збудують дев’ятиповерхівки

23.02.201052
Річ у тому, що донедавна вважалось, що державотворча діяльність народного депутата торкається лише глобальних речей: "ідея і чин", "нація-соборність", "Сян-Дон". Тим часом нещодавно вона заграла новими, незвичними барвами. Про це повідомляє "Про-ЮА".

Андрій Шкіль виявився неабияким патріотом Львова. Щоправда, помітити це можна лише прискіпливим оком. Нагадаємо, рідне місто депутата входить до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Конкуренцію, на жаль, йому складають Софія Київська і Києво-Печерська Лавра. Знести Софію Андрій Шкіль, безумовно, не міг. Для цього потрібно бути політиком рівня Черновецького. А от забудувати її хмарочосами шанси є. Так, щоби будь-який турист, плануючи поїздку в Україну, надав перевагу Львову.

Отож 27 січня 2010 року Андрій Шкіль надіслав депутатське звернення віце-прем’єру (також львів’янину) Івану Васюнику. Візуально звернення просякнуте любов’ю до 9-поверхового будинку на вул. Гончара біля Софії .

У своєму зверненні Шкіль пише, що компанію ТОВ "Інвестиційно-будівельна група" (забудовник) було перевірено: "Генеральною прокуратурою України, прокуратурою міста та району, міським УПЕБ, УБОП, Державною службою охорони, міським, районними та центральними органами Держархбудконтролю, Шевченківською ДПІ, Райуправлінням міліції. Усі перевірки, як вказується у зверненні (забудовника до Шкіля), порушень не виявили, і сьогодні не існує жодної правової підстави для перешкоджання будівництву даного об’єкту".


Цілком підтримуємо позицію забудовника і народного депутата. Будь-який колишній чи теперішній львів’янин, безперечно, розуміє, що 9 поверхів - це той мінімум, який повинен споруджуватись біля храму Ярослава. Якщо будувати нижче, то Софію, не дай Бог, буде видно.

На жаль, хороші справи завжди зіштовхуються з різноманітними перешкодами. Теперішня ситуація винятком не стала. Ворог, як відомо, не спить.

Ще 2 травня 2009 року Прокуратура Києва внесла протест на п.65 рішення Київради від 15 липня 2004 № 419/1829 з вимогою скасувати його як незаконне. Щоправда, до цього часу депутати протест не вдовольнили. Але тут підніжку Андрієві Шкілю поставила фракція однопартійців у Київраді. Ініціювавши на наступну сесію (25 лютого) питання про зупинку будівництва.

Окрім того, можуть попсувати кров захиснику Львова недолугий Закон України "Про охорону культурної спадщини" та Земельний кодекс України. А те, що народний депутат у вільний від основної роботи час читає чинні закони України, ми не сумніваємось.

Так от. Відповідно до ст. ст. 53, 54 Земельного кодексу України та ст. 34 Закону України "Про охорону культурної спадщини" історико-культурні заповідники, території пам’яток, охоронних зон, охоронювані археологічні території належать до земель історико-культурного призначення, а не до житлово-офісного будівництва.

А розпорядження КМДА № 979 від 17.05.2002 року стверджує, що до архітектурної охоронної зони належить і Город Ярослава в межах: вул. Костьольна, майдан Незалежності, вул. Бориса Грінченка, вул. Прорізна, вул. Ярославів Вал (зовнішні схили), Львівська площа, схили Старокиївської гори. Тобто саме в межах цієї архітектурної охоронної зони і знаходиться земельна ділянка на вул. Гончара, 17-23, що надана у користування ТОВ "Інвестиційно-будівельна група".

Що ж до Земельного кодексу, то ст. 150 - це взагалі смерть патріота. Згідно з нею, земельні ділянки особливо цінних земель можуть вилучатися (викуплятися), зокрема, для будівництва об’єктів за постановою Кабінету Міністрів України або за рішенням відповідної місцевої ради, якщо питання про вилучення (викуп) земельної ділянки погоджується Верховною Радою України.

Такі перепони простому депутатові (навіть заступнику голови фракції) самотужки не здолати. Залишається сподіватися на вічне галичанське "свій до свого по своє". Себто на допомогу.

Хороша новина полягає в тому, що допомога вже наближається. У вигляді іншого екс-львів’янина, міністра Мінрегіонбуду Василя Куйбіди. Саме він, нагадаємо, будучи мером Львова, зробив все для того, аби місто потрапило до списку ЮНЕСКО. Тож кому, як не йому, зробити все від нього залежне, аби оточити київські об’єкти склом і бетоном? І міністр послав рідному місту достойну офіру.

29 січня один із підлеглих міністра (напевне якийсь києвофіл) з Київської філії ДП "Укрдержбудекспертиза" пише міністру листа:.

"Позитивний висновок комплексної державної експертизи проекту "Житловий комплекс з приміщеннями громадського призначення та вбудованим паркінґом на вул. Гончара, 17-23 у Шевченківському районі м. Києва" виданий від 14 березня 2008 року є недійсним, правових підстав перезатвердити його згідно з наказом Мінрегіонбуду України від 27.07.2008 р.№ 344 у ДП "Укрдержбудекспертиза" немає… Станом на 27 січня 2010 року ДП "Укрдержбудекспертиза" комплексну державну експертизу по вищезазначеному проекту не проводило, відповідно ніякого висновку не надавало".

Для не фахівців у будівництві, уточнимо, що на основі позитивного висновку комплексної державної експертизи проекту видається (ще одним підрозділом Мінрегіонбуду - Державною архітектурно-будівельною інспекцією (ДАБІ) дозвіл на проведення будівельних робіт.

Тобто, якби Куйбіда, не приведи Господи, був киянином і поступив за законом, то розвіялись би надії і Шкіля, і забудовника, і всіх львів’ян на вирішення цієї нелегкої, але такої потрібної справи.

Але "нашого цвіту - по цілім світу". Тому маємо надію, що невдовзі в граді Ярослава, як його пафосно називають кияни, постане гарний блискучий будинок. З підземним паркінгом і пентхаузом. І поселяться там нарешті достойні люди. Будуймося. Бо ми того варті.

Другие новости раздела

 • Обзор универсального инструмента 'Kraftform Kompakt 25' от Wera 29.03.20235 Обзор универсального инструмента 'Kraftform Kompakt 25' от Wera

  Как быть уверенным в своем инструменте? Если Вы ищете ответы на этот вопрос, мы рекомендуем обратить внимание на универсальный инструмент "Kraftform Kompakt 25" от Wera. Этот инструмент собрал в себе несколько полезных функций, позволяющих с легкостью выполнять различные задачи.

 • Как обустроить детскую комнату 22.02.2017224 Как обустроить детскую комнату
  Разработка дизайна детской комнаты - задание довольно ответственное. Детская комната должна сочетать в себе зоны для отдыха, занятий и игр и при этом быть безопасной для своего хозяина и довольно просторной.
 • Покупка фабрики основные аспекты 11.08.2016188 Покупка фабрики основные аспекты
  Какие аспекты следует учитывать при покупке готового предприятия, в данном случае - фабрики.
 • Советы как делать ремонт поэтапно 10.08.2016202 Советы как делать ремонт поэтапно

  Советы над чем задуматься после начала строительства вашего дома

 • Конструктор LEGO - самая любимая и узнаваемая детская игрушка 02.08.2016200 Конструктор LEGO - самая любимая и узнаваемая детская игрушка

  Мир детских игрушек сложно представить без уникального конструктора Лего, который является мечтой каждого ребенка. Основа успеха детского конструктора - высокое качество деталей, разнообразный ассортимент, простота и универсальность.

 • Огнезащита деревянного дома 06.07.2016198 Огнезащита деревянного дома
  Дерево - прекрасный долговечный экологически чистый строительный материал. В деревянном доме так приятно находиться: он теплый, уютный, в нем даже дышится легко.
 • Особенности ворот для личного использования 06.07.2016183 Особенности ворот для личного использования
  Одним из самых логичных предметов для любого гаража или ангара являются ворота. Несмотря на то, что выбор конструкций этих изделий достаточно ограничен, с каждым днем покупателям становится все сложнее определиться со своей покупкой.
 • Преимущества изготовления лестниц назаказ 01.07.2016180 Преимущества изготовления лестниц назаказ
  При проведении ремонта и отделки в доме его владельцы стараются окружить себя качественными, удобными и функциональными вещами. Если идет речь об обустройстве двухэтажного дома или многоярусной квартиры, много времени уделяется выбору лестницы. Именно она выступает в роли связующего элемента между этажами.
 • Быстровозводимые здания из металлоконструкций 27.06.2016224 Быстровозводимые здания из металлоконструкций
  Металлоконструкции для строительства. Быстровозводимые здания производственного и прочего назначения на металлокаркасе. Преимущества быстровозводимых зданий из металлоконструкций.
 • Тротуарная плитка особенности данной альтернативы натуральному камню 21.06.2016176 Тротуарная плитка особенности данной альтернативы натуральному камню
  Тротуарная плитка получила распространение благодаря сочетанию в себе доступной стоимости и прекрасных технических качеств.
наверх