
Емульсійні фарби для оздоблення приміщень
16.07.2015101Фарба необхідна для краси, чистоти і захисту. З її допомогою можна створити унікальний предмет, відреставрувати старий, захистити від негативних дій навколишнього середовища.
Молоткова фарбу можна розділити за функціями: для обробки (створення естетичного вигляду), для захисту предмета від будь-яких шкідливих впливів.
Емульсійні фарби розводять з використанням водою, вони добре лягають на поверхню, проте, металеві поверхні попередньо необхідно заґрунтувати, щоб уникнути корозії. Емульсійні фарби не завдають на поверхні, раніше пофарбовані глянцевими або клейовими фарбами. Поверх покриття емульсійної фарби дозволено використовувати будь-яке інше. Вони не токсичні і пожароустойчиви.
Емульсійні фарби мають ще більш детальне поділ: водоемульсійні, водно-дисперсійні, латексні, силіконові, акрилові і поливинилацетатні.
Водоемульсійні і водно-дисперсійні фарби чудово пропускаю повітря, підходять для використання в місцях з високою вологістю (ванна, санвузол), зберігають свій колір. Однак їх не слід застосовувати для зовнішніх робіт. Вони не морозостійкі. Водоемульсійна матова фарба з часом змивається, має широку гаму кольорів. Ввідно-дисперсійна стійка до вологого впливу, в основному, білого кольору. Безсумнівним достоїнством цього виду фарб служить невисока цінова політика.
Акрилові фарби, висихаючи, створюють плівку, що захищає предмет від будь-яких впливів. Ця фарба морозостійка, але тільки після її повного висихання. Чи не вигоряє на сонці, добре захищає металеві конструкції від корозії, вологостійкість. Фарбу можна наносити на сиру штукатурку. Ціна на фарбу досить висока.
Поливинилацетатні (ПВА) - бюджетні фарби. Добре підходить для фарбування стель. Стійка до світла, впливу різних жирів, але при частому очищенні поверхні водою змивається.
Латексні - мають високий ступінь стійкості до вологого впливу. Вартість фарби, порядком, висока. Використовувати можна на будь-яких поверхнях, особливо там, де відбувається часте миття.
Силіконові фарби створюють водонепроникну поверхню, добре пропускають повітря. Їх можна наносити на сиру штукатурку. Ідеально застосовувати в лікарнях, лабораторіях. Вони стійкі до розвитку мікроорганізмів, до забруднень.