Завтра Київрада проведе своє перше засідання в цьому році. Роботи запланували чимало — у порядку денному майже 400 проектів рішень.
  • 0
  • Кошик порожній

Київрада візьметься за скандальні забудови та роздасть безплатні сотки київських земель?

Київрада візьметься за скандальні забудови та роздасть безплатні сотки київських земель?

Київрада візьметься за скандальні забудови та роздасть безплатні сотки київських земель?

26.02.201083

Зокрема планують зупинити будівельні роботи на скандальній ділянці на Гончара, 17-23. Поряд на тій самій вулиці утворять два сквери. Також створять комісію з вивчення ситуації навколо книгарні "Сяйво". А власне для себе секретаріат Київради запланував створити нове управління, де працюватиме 27 спеціалістів.

Депутати Київради завтра вперше зберуться з початку нового року. Працювати почнуть у звичному графіку — з 10-ї години ранку. Порядок денний проектами рішень переповнений. Цього разу їх назбиралося приблизно 400. Одним із перших рішень Київрада планує збільшити кількість свого секретаріату. "Для підвищення якості ухвалення рішень" там створять Управління оперативно-аналітичної роботи та забезпечення контролю. У ньому працюватиме 27 фахівців.

Займуться депутати і скандальними забудовами. Згідно з проектом рішення, на вулиці Гончара, 17-23 буде зупинено всі будівельні роботи. Нагадаємо, що будівництвом були невдоволені не лише мешканці навколишніх будинків. Через нього ЮНЕСКО погрожує виключити Софію Київську з переліку об’єктів світового значення. Однак зупинення забудови, згідно з документом, не передбачає перетворення ділянки на парк. ТОВ "Інвестиційно-будівельну групу" зобов’яжуть скоригувати проект та погодити його з Комітетом всесвітньої спадщини. Водночас поряд таки з’являться два сквери. Такі статуси нададуть 0,05 га на вулиці Гончара, 1-3, та 0,26 га на тій самій вулиці за номерами 5-7.

Розібратися на Київраді планують і з нашумілою книгарнею "Сяйво". За поданням депутатів для детального вивчення ситуації буде створено спеціальну робочу групу.

Однак уже традиційно головна частина запланованих проектів рішень — земельні питання. Бюджет наповнюватимуть за рахунок продажу наділів. Зокрема 40 соток на вулиці Луговій, 13 придбає у міста ТОВ "ДБК". До бюджету має надійти більш ніж 9 мільйонів гривень. За 6 соток на Нижньому Валу, 13 ТОВ "Фотон Ан" заплатить місту майже 2,5 мільйона гривень.

Свої права на столичні наділи реалізовуватимуть й жителі столиці. На покупки з них, правда, мало хто зважився. Більшість отримають свої законні безплатні сотки.

Інші новини розділу

наверх