8 серпня, мешканці осель на вул. Івана Франка, 4 заявили про загострення конфлікту навколо протизаконного спорудження 12-поверхівки на ділянці, що належить їхньому об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Попри рішення Вищого апеляційного господарського суду щодо прав жителів на цю територію роботи тривають.

  • 0
  • Кошик порожній

У центрі незаконно зводять 15-поверховий будинок

У центрі незаконно зводять 15-поверховий будинок

У центрі незаконно зводять 15-поверховий будинок

02.10.2007116
Голова правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку на вул. Івана Франка, 4 Філіп Хадсон заявив, що протизаконне будівництво багатоповерхівки компанією ТОВ "Д. І. А. Девелопмент" на ділянці, що належить до прибудинкової території, триває.

За його словами, ця територія разом із будинком перебувають на балансі ОСББ з 2003 року. "З 1999-го за цю ділянку на вул. Івана Франка, 4-б точиться боротьба, але навіть у документах ЖЕКу вказано, що це прибудинкова територія",— наголосив "Хрещатику" Філіп Хадсон.

За цей час ініціативній групі вдалося виграти п’ять судів різних рівнів, які підтвердили, що ділянка належить по праву мешканцям і вони можуть нею розпоряджуватися. "Останнє рішення прийняв Вищий апеляційний господарський суд України 6 липня, яким визнано право мешканців на цю прибудинкову територію",— зазначила секретар ОСББ Лада Хадсон, повідомляє "Хрещатик".

Як вдалося дізнатися "Хрещатику", в 2003 році Київська міська рада дала дозвіл на відведення земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю "Д. І. А. Девелопмент" для спорудження житлового будинку з підземним паркингом на вул. Івана Франка, 4-б, що у Шевченківському районі. Але з’ясувалося, що в червні 2005 року Шевченківська районна рада зверталася до Київради з проханням відмінити рішення про відведення земельної ділянки. Їхню думку колишня міська влада проігнорувала, а в лютому 2006-го голова КМДА Олександр Омельченко надав дозвіл ТОВ "Д. І. А. Девелопмент" на тимчасове зайняття частини внутрішнього дворового проїзду на вул. Івана Франка, 4-б для виконання робіт з перекладання інженерних мереж та облаштування місця для транспортно-розвантажувальних операцій. У жовтні 2004 року ТОВ "Електрична рушійна сила" розпочала роботи за названою адресою. Замовником виступило ТОВ "Д. І. А. Девелопмент". На проведення робіт дало дозвіл Державне управління архітектурно-будівельного контролю КМДА, попри численні судові позови мешканців сусідніх будинків. Внаслідок робіт знищено сквер, а котлован призвів до зсуву ґрунту.

Наразі у дворі зводять 15-поверхівку. Вже готово 12 поверхів. За словами мешканців, будівельники зайняли 75% території, яка належить ОСББ, і пошкодили теплопункт. За словами Філіпа Хадсона, останню надію вони покладають на Київського міського голову Леоніда Черновецького, бо останнім час на мешканців постійно чинять моральний пресинг.

Як повідомив начальник виробничого відділу СП "Основа-Солсиф" Федір Трилець, яке є генпідрядником будівництва на вул. Івана Франка, 4-б, роботи йдуть повним ходом і невдовзі завершаться. За його словами, до СП не надходило офіційних звернень мешканців. Працюють у дуже жорстких умовах, на маленькій території, отож заважають сусідні будинки, що розташовані зовсім поряд.

Издание: Хрещатик

Інші новини розділу

наверх