Скарги людей, у яких шахрайським способом виманили квартири, змусили рiвненських правоохоронцiв звернути бiльше уваги на роботу рiелтерiв, нотарiусiв i паспортистiв ЖКП...
  • 0
  • Кошик порожній

Як кримiнальнi таланти квартирами розживались

Як кримiнальнi таланти квартирами розживались

Як кримiнальнi таланти квартирами розживались

27.06.200884

Взятися за розслiдування було непросто - здебiльшого обманом вилученi квартири були вже перепроданi третiм (за законом, добросовiсним) набувачам, котрi й гадки не мали, що купують фактично вкрадену квартиру. Коли ж клубок кримiнальної справи почав розмотуватися i з`явилися новi iмена шахраїв та їхнiх жертв, оперативники були шокованi тим, що до шахрайської групи входили... їхнi колеги-мiлiцiонери. Слiдчi вiддiлу управлiння боротьби з органiзованою злочиннiстю з`ясували, що у злочиннiй схемi вилучення квартир у законних власникiв справi були задiянi два дiльничних мiлiцiонера.

Як розповiла начальник Центру громадських зв`язкiв МВСУ України у Рiвненськiй областi Тамара Лисенко, шахраї вчиняли пiдробку паспортiв, заповiтiв, нотарiально посвiдчених документiв, перереєстрацiю нерухомого майна рiвнян на себе та на знайомих - за винагороду. Хоча у кожному конкретному випадку дiї спiвучасникiв мали свою специфiку, однак жертви були обранi за однiєю ознакою - соцiальної незахищеностi. Звiсно, знати про це могли дiльничнi, котрим добре вiдомо, хто iз мешканцiв пиячить, вживає наркотики або ж потрапив у скрутне становище, втративши роботу, переживши сiмейну драму або ж лишившись одинаком. У такому станi люди легко йдуть на пiдпис сумнiвних документiв, вiддаючи в руки аферистам навiть паспорти.

Залежно вiд адекватностi поведiнки обраної жертви, для переконання переписати або продати за безцiнь квартиру до неї застосовували найрiзноманiтнiшi методи впливу. Декого з потерпiлих нинi немає в живих. Правоохоронцi з`ясовують, чи не була пов`язана їхня смерть з бажанням усунути власника. Якщо це буде доведено, стаття обвинувачення, яку попередньо називають(частина 4 статтi 190 ККУ - шахрайство в особливо великих розмiрах або органiзованою групою) буде переквалiфiкована на бiльш жорстку - "убивство з метою пограбування".

Як розповiв старший слiдчий слiдчого вiддiлу обласної прокуратури Вiктор Рудюк, незаконно отримане майно злочинцi легалiзували шляхом перепродажу пiдставними особами для третiх осiб - добросовiсних набувачiв. А справжнiх господарiв... вивозили за межi України, пропонуючи їм роботу чи винагороду. Так постраждалi опинялися далеко за межами Рiвного - на територiї Росiї чи Бiлорусi, а зловмисники безперешкодно завершували шахрайську операцiю.

"... Або ж виготовлялися свiдоцтво про смерть чи iншi документи, згiдно яких вказанi особи зникали з поля зору... Цi квартири перепродавалися, переоформлялися кiлька разiв. А люди фактично навiть не знали, що коїться з їхнiми квартирами... Дiями злочинцiв заподiяна шкода мешканцям мста Рiвного на значну суму. На даний час у справi створена слiдчо-оперативна група з працiвникiв прокуратури та УБОЗ УМВС України i областi, проводиться досудове слiдство, а фiгуранти справи перебувають пiд вартою".

Постраждалих у справi господарiв поки що шiсть. А серед чотирьох затриманих фiгурантiв даної справи - i вiдомий ранiше судимий кримiнальний авторитет. Цей чоловiк був засуджений ще в 1999 роцi за вимагання, яке йому iнкримiнувала Служба безпеки. Однак пiсля восьми рокiв вiдбуття покарання з конфiскацiєю майна вiн знову вийшов на волю у 2005 роцi. Нинi йому продовжений термiн затримання i вже пред`явлене обвинувачення в шахрайствi. Втiм, своєї вини вiн не визнає - каже Вiктор Рудюк. Однак ниточки справи тягнуться й до iнших осiб - отже, антигероїв може бути бiльше.

 Однак убозiвцiв, котрi взялися розслiдувати справу, набагато бiльше здивувало й обурило те, що у подiльники собi вiн узяв тих. хто за родом дiяльностi мав би, навпаки, охороняти законнiсть. Люди, котрi досконало знають ввiренi їм квартали, не втримались вiд спокуси грошима i виявились майстерними спiвучасниками у квартирнiй аферi. А ось рiелтери й нотарiуси поки що проходять по справi лише як свiдки. Хоча в процесi розслiдування їхнiй статус може бути змiнений, - зазначив Вiктор Рудюк. Слiдство триває. Щодо мiлiцiонерiв, то про свою колишню професiю вони можуть забути - запевняють в МВС. 

Інші новини розділу

наверх