Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Види ґрунтовок

Види ґрунтовок
NewWall | 06.12.2021 19:14

Лакокрасочная продукция

Ґрунтовкою може бути і сама фарба, розбавлена ​​розчинником. Проте використовувати її в цій якості не дуже економічно, а в багатьох випадках (підготовка під фарбування металевих поверхонь, закріплення основ, що обсипаються, тощо) і не має сенсу. Зазвичай для попереднього покриття використовують спеціальні ґрунтовки - вони містять дешевші пігменти і коштують дешевше, ніж якісні фарби. Їхня зовнішня відмінність - у порівнянні з фарбами рідше і зазвичай створюють матову поверхню, з якої добре зчепляється подальше покриття.

Алкідна ґрунтовка

Це одна з кращих ґрунтовок під фарбу для необробленого дерева ("спучує" структуру дерева)
- в результаті виходить ідеальна поверхня для подальшого нанесення більшості оздоблювальних покриттів. Часто використовують сильно пігментовану алкідну ґрунтовку, яка створює напівматову плівку та посилює глибину верхнього кольору. Сохне, як правило, за 12-16 годин.

Єдине суттєве обмеження - такими ґрунтовками не варто покривати штукатурні та гіпсові поверхні, оскільки алкід викликає на них ворсистість.

Акрилова (емульсійна) ґрунтовка

Як і акрилові фарби, така грунтовка застосовна практично для всіх поверхонь (за свіжою та старою штукатуркою, цементом, бетоном, азбестом, деревом, ДВП і ДСП, цеглою). Має привабливі споживчі властивості: практично не пахне, сохне за 2-4 години, розбавляється водою. Не рекомендується таку ґрунтовку використовувати як захисне покриття для чорних металів, оскільки вона не захищає від корозії (згодом на них можуть проступити іржаві плями).

Епоксидна та поліуретанова грунтовки

Як правило, це розведені спеціальним розчинником епоксидні та поліуретанові оздоблювальні фарби. У кожного виробника в таких випадках є власний рецепт приготування з них складів грунтовки (використовуються власні розчинники).

Шелакова ґрунтовка для дерева

Насамперед призначена для ізоляції сучків на зрізах дерев, на яких виступає смола. Може також використовуватися як ізолятор для розчинних у воді морілок. Основа такої ґрунтовки – чумацький сік комах, розведений у метиловому спирті.

Ґрунтовки для металу

Основне призначення цих складів – захист металів від передчасної корозії. Причому для різних металів використовуються відповідні ґрунтовки. Так, для алюмінію використовуються спеціальні грунтовки на цинковій основі або уретанові фарби, які захищають його від покриття "оспінами". Найкращою антикорозійною ґрунтовкою для сталі та інших чорних металів є алкідна із вмістом цинку. Причому розрізняють кілька її різновидів: на фосфаті цинку - найкраща антикорозійна ґрунтовка під алкідні оздоблювальні фарби; на хроматі цинку - використовується для тих же цілей, але має ширший спектр застосування (підходить для конструкцій, що включають і дерев'яні елементи).

Мідь, латунь і бронзу зазвичай не фарбують - здебільшого такі матеріали з'являються у продажу з заводською обробкою. Якщо ж їх захисне покриття несподівано почало "злазити", його краще повністю видалити уайт-спіритом. Потім для збереження природно кольору відполірувати та покрити епоксидними або поліуретановими лаками.

Публікація:Newwall®

Інші статті розділу «Лакофарбова продукція»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх