Вибираючи новий пилосос, практично всі хочуть, щоб він відповідав головній вимозі - добре прибирав. Однак у всіх уявлення про чистоту різні, тому і побажання до технічних характеристик агрегату для прибирання приміщень теж. Ми розповімо вам про те, які моделі пилососів представлені на ринку, про їх основні характеристики, а ви робіть висновки і шукайте пилосос, який створений саме для вас.
Пилососи для сухого прибирання
Такі агрегати найбільш традиційні, на ринку представлений величезний вибір пилососів для сухого прибирання: можна вибирати за ціною, кольором, вагою, дизайну, компактності, набору щіток ... Однак все це другорядні фактори - головне, чим відрізняються такі пилососи один від одного - це потужність і спосіб збору пилу.
Потужність
Не слід плутати максимальну потужність всмоктування з максимальною споживаною потужністю. У пилососів ефективність прибирання не має прямої залежності від показника споживаної потужності. При виборі потужності пилососа ми рекомендуємо вам звертати увагу саме на потужність всмоктування - це те, що залишається від споживаної потужності пилососа після проходження повітря через всі фільтри і повітряні ходи. Для нормальної прибирання всіх типів поверхонь досить мати пилосос з потужністю всмоктування 260 Вт. В цілому, чим більше потужність всмоктування, тим краще. Надлишок потужності всмоктування можна буде розглядати як додатковий ресурс, і використовувати його час від часу. Це краще, ніж перенапружувати недостатньо потужний пилосос.
Способи збору пилу
У сучасних пилососа використовується три основних способів збору пилу: aqua-фильтр, контейнер для збору пилу і мішок-пилозбірник. При роботі пилососа з aqua-фільтром забирається повітря разом з брудом і пилом проходить через воду, що знаходиться в спеціальному резервуарі пилососа, при цьому бруд і пил залишаються у воді, а повітря виходить. Плюси такої конструкції в тому, що не потрібно купувати додатково змінних мішків-пилозбірників і відбувається зволоження повітря. Пилососи з водяним фільтром передбачають додаткову можливість розпилення в приміщенні ароматизованих рідин. Однак у такої системи є і мінуси: пилососи мають досить великі габаритні розміри і вага, не можна просто залишити пилосос після збирання, не виливаючи брудну воду.
Пилососи з окремим відсіком для збору сміття, або "пилососи з контейнером" - у таких пилососів використовується циклонічна система: повітря всередині відсіку закручується навколо фільтра. При цьому вся пил під впливом закрученого по спіралі повітряного потоку осідає в пластиковому пилозбірнику, який іноді роблять прозорим.
Основна перевага цієї конструкції в простоті її використання, так як не потрібно закуповувати мішків-пилозбірників або заливати воду.
Також такі пилососи не потрібно очищати після кожного прибирання, досить вичищати відсік у міру заповнення. До недоліків можна віднести: можливий контакт з відкритою пилом і те, що він теоретично не здатний затримати більше 96% грязьових частинок. Тому в просунуті переносні моделі вставляють додатково вугільні або НЕРА фільтри. Пилососи з мішками-мішками випускаються в двох варіантах: зі змінними - паперовими мішками мішками, або з багаторазовими - текстильними. У багатьох випадках виробники вказують у своїх пилососів можливість використання і паперових, і текстильних мішків - це значить, що для постійної експлуатації будуть використовуватися паперові мішки, а текстильний залишається про запас. Плюси таких пилососів в тому, що виключається контакт з пилом, досить просто вийняти заповнений мішок. Недолік, звичайно, в тому, що потрібен час від часу витрачатися на покупку нових мішків.
Система фільтрації
Для очищення повітря в пилососах використовуються системи ступеневої фільтрації - вбудовані моторні та випускні фільтри, фільтри HEPA і AFS та т. Д. Однак в системі пилососа ступінь очищення залежить не тільки від спеціальних фільтрів, але і від герметичності корпусу, особливостей воздуховодних шляхів і багато чого іншого . Наприклад, пилососи «без мішка для збору пилу» і пилососи з «водяним фільтром» в додаткових дуже тонких фільтрах не потребують, так як самі володіють достатньою ефективністю. НЕРА фільтри - зроблені зі спеціального пористого матеріалу на основі скловолокна. Завдяки розгалуженій мережі найдрібніших пір, вони ефективно затримують частинки розміром до 0,3 мкм, які незмінно прослизають через інші фільтри і містять найбільш шкідливі для людського організму речовини. Фільтри S-класу очищають повітря від 99,7% середніх часток, а самий грубий з великого сімейства НЕРА фільтрів (НЕРА 11), затримує всю середню пил і ще 85% мікрочастинок. Недоліком таких фільтрів залишається висока ціна і неможливість їх регенерації.
Миючі пилососи
Ємність баку для чистої води у миючих пилососів, як правило, варіюється від 2,3 до 10 л. Ємність резервуара з відпрацьованою рідиною звичайно трохи більше - від 5 до 20 л. Для прибирання трикімнатної квартири досить 5-7 л розчину або простої води.
А щоб ви не хвилювалися про те, що бак із зібраною брудом переповниться, в пилососі встановлений спеціальний поплавковий клапан, що виключає двигун при заповненні контейнера. Головне достоїнство миючих пилососів в тому, що з його допомогою ви можете зробити генеральне прибирання по повній програмі. Такому пилососа під силу - волога чистка кахельних і кам'яних підлог, килимових і ПВХ-покриттів, будь-яких пластикових панелей, а також матраців, м'яких меблів, диванних чохлів і гардин. Крім того, деякі моделі дозволять вам, змінивши насадку, вимити вікна, сантехніку, облицьовані плиткою стіни, а при нагоді - навіть прочистити засмітилася раковину. Друге безперечне достоїнство миючого пилососа - здатність збирати вологу і вологий сміття. Однак не варто забувати про те, що миючі пилососи краще не використовувати для очищення паркету, килимів на натуральному джуті, ковроліну на спіненої основі, а також дерев'яних меблів, що не терпить вологи. Для цих випадків у миючих пилососах передбачений сухий режим, в цьому випадку весь обсяг резервуара заповнюється паперовим або текстильним пилозбірником, що додається до кожного пилососа.
Існують і моделі з аквафільтром, які не вимагають мішків для пилу. Головні недоліки миючих пилососів - необхідність покупки витратних матеріалів (не тільки спеціальної миючої рідини, але і змінних паперових пилозбірників), дещо більший у порівнянні з "сухими" моделями витрата електроенергії, ну і, звичайно, досить висока ціна. Крім того, миючі пилососи мають порівняно великі габарити і вага. Але це неминуча плата за розміщення в корпусі, як мінімум, двох ємностей - для чистої і брудної води.
Якщо ви плануєте лише зрідка використовувати миючу функцію і не застосовувати її для регулярного прибирання, подумайте, чи виправдає це витрати, зіставні з вартістю декількох "сухих" пилососів. Купівля миючого пристрою має сенс, якщо у вас велика квартира, велика площа килимових покриттів, або, скажімо, кілька домашніх тварин, або будинок часто відвідують великі компанії.