Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Світлодіодні технології

Світлодіодні технології
NewWall | 20.09.2021 20:59

Ми всі настільки звикли до електрики і всьому, що з ним пов'язано, що рідко ставимо собі питання в доцільності застосування того чи іншого електричного пристрою. Наприклад, мало хто задається питанням доцільності застосування ламп розжарювання і можливо для багатьох буде відкриттям, що ККД ламп розжарювання становить 3-5%, що менше ніж у паровозів позаминулого століття! Ще 10-15 років тому можна було лише співчутливо знизувати плечима і нарікати на недосконалість технологій, але прогрес не стоїть на місці і в кінці 20-го століття з'явилися принципово нові електричні джерела світла - світлодіоди.

Випромінювання в цих джерелах генерується не за рахунок нагрівання нитки розжарення, як в лампах розжарювання, а за рахунок виділення енергії електронами при проходженні струму через кордон металу і напівпровідника. На відміну від всіх інших джерел світла, випромінювання світлодіодів не містить теплових (інфрачервоних) і ультрафіолетових променів.

Про переваги і недоліки світлодіодних ламп в порівнянні з повсюдно застосовуються лампами судіть самі:

Довговічність

Тривалий термін служби - до 100 000 годин. Для порівняння: термін служби лампи розжарювання всього 1000 годин, тобто в 100 разів менше.

Економічність

При аналогічній яскравості світильники на основі світлодіодів споживають в 4-7 разів менше енергії, ніж світильники на основі галогенних ламп і ламп розжарювання. Крім того, за рахунок тривалого терміну служби світлодіодів експлуатаційні витрати на утримання систем освітлення набагато нижче.

Низька інерційність

Час реакції на зміни напруги харчування для світлодіода вимірюється десятками мікросекунд, що значно менше аналогічних показників для ламп розжарювання. Крім того, на відміну від інших типів світильників, світлодіоди можуть без шкоди для себе працювати в імпульсному режимі. Це робить світлодіоди зручними для використання в сигнальних пристроях і пристроях для сценічних колірних ефектів.

Мала тепловіддача

Мала тепловіддача дозволяє робити світильники на основі світловипромінювальних діодів легкими і компактними. Низький нагрів освітлюваної поверхні робить світлодіоди зручними для використання в медичному та науковому обладнанні.

Якість і яскравість світлового променя

Світлодіоди не схильні до зносу, в той час як якість світлового променя звичайних ламп з часом погіршується. Світлодіоди ніколи не перегорають, як звичайні лампочки.

Екологічна і протипожежна безпека

Світлодіоди не містять в своєму складі ртуті і майже не нагріваються.

Безпека

Також дуже важливо те, що в світінні світлодіодів відсутня інфрачервоне і ультрафіолетове випромінювання, що робить їх найбезпечнішим для очей джерелом світла.

Високий ККД

ККД у світлодіодних ламп до 80% -це світло, 20% Тепло. У ламп розжарювання до 5% -світло, 95% -виділення тепла.

Інші статті розділу «Електрообладнання»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх