Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Навіщо нам потрібні сухі будівельні суміші?

Навіщо нам потрібні сухі будівельні суміші?
NewWall | 18.11.2021 17:45

«СБС» - запорука успіху

«Як добре живеться в будинку, стіни якого радують красою комфортом та довговічністю!» ,- Таким на сьогоднішній день стає девіз багатьох будівельних компаній. Адже будівництво вважається однією з найбільш динамічних та перспективних галузей. Що є передумовою успішного розвитку будівельного бізнесу? Відповідь дуже проста: це комбінація професіоналізму, знань у галузі новітніх технологій та матеріалів для реставрації, а також багатий практичний досвід фахівців. Що ж на сьогоднішній день настільки різко змінило вигляд будівельних робіт? Знову ж таки відповімо: «Сухі будівельні суміші, або, як їх називають будівельники-сухі суміші».

Замість звичної суміші піску і цементу, яка готується безпосередньо перед початком робіт, дозування яких відбувається "на око", будівельники стали все частіше використовують саме сухі будівельні суміші (СБС), вироблені в промислових умовах. На Заході вже багато років виробництво та застосування сухих сумішей у будівництві має масовий характер. У Росії ж обсяг споживання сухих сумішей значно нижчий: тут виробництво поки що перебуває у стадії становлення. Але вже зараз досягнуто помітних успіхів: на російській території діє близько 20 заводів на закордонному устаткуванні з продуктивністю 15—60 тис. т сумішей на рік. Ринок сухих будівельних сумішей за темпами свого розвитку вважатимуться лідером у будівельній галузі багатьох країн СНД. Такий факт було залишитися непоміченим і привернув увагу низки європейських виробників. Світовий та частково вітчизняний досвід застосування сухих сумішей у будівництві показав їхню високу ефективність та переваги в порівнянні з традиційними розчинами на основі суміші піску та цементу. Технології виготовлення, що постійно удосконалюються, поява нових методів і виробничих процесів, дозволяють розвивати виробництво сухих будівельних сумішей за найбільш досконалими технологіями і з кращих матеріалів.

Які вигоди та переваги дає застосування сухих сумішей у будівництві? -Економія часу і місця - виключається необхідність у придбанні, зберіганні та змішуванні всіх компонентів у складних пропорціях - Можливість виготовити суміші будь-якої складності на замовлення - за рахунок гнучкості виробничого процесу на технологічному обладнанні європейської якості -Економія транспортних витрат - використання сухих сумішей дозволяє виключити постійне підвезення на будмайданчик готового розчину, що різко знижує транспортні витрати -Гарантія високої якості - правильний склад рецептури за рахунок точного дозування компонентів (якість готових сумішей незрівнянно з готовими на місці) Що таке СБС?

Що таке суха будівельна суміш? Це приготований на виробництві, строго дозований відповідно до рецепту набір інгредієнтів, що призначається для виконання певного виду будівельних та ремонтних робіт.

Сучасні сухі суміші це багатокомпонентні склади, в яких крім мінерального в'яжучого і заповнювача присутній комплекс хімічних добавок, що регулюють швидкість схоплювання і твердіння в'яжучого і забезпечують необхідні фізико-механічні властивості розчину після затвердіння. Найбільш часто сухими сумішами називають найпростіші цементно-піщані суміші (іноді в них додають вапно, мелений вапняк, золу ТЕС) марок 100 і 150, розфасовані в крафт-мішки і застосовувані для робіт кладок і штукатурних.

У таких сумішах використовують відсіяний від великих зерен та висушений пісок, що забезпечує тривале зберігання та спрощує приготування розчинної суміші. Але в сучасному сенсі поняття «суха суміш» до подібних сипучих складів може бути застосовано досить умовно. Досвід використання готових сухих сумішей (про конкретні марки говорити складно, тому що кожна фірма – виробник пропонує індивідуальну запатентовану назву суміші) показав їхню високу ефективність у порівнянні з традиційними методами приготування розчинних сумішей: -продуктивність праці підвищується в 3-5 разів; -знижується витрата основних матеріалів у 5-10 разів (при плиткових роботах - до 7 разів, при влаштуванні підлог - до 10 разів); Такі важливі добавки

До складу будь-якої сухої суміші входять: в'яжуча речовина (цемент/гіпс і вапно або їх комбінації), нейтральні наповнювачі для забезпечення оптимального обсягу (найчастіше це пісок) та спеціальні модифікуючі добавки, що надають суміші необхідні властивості. До всіх добавок для сухих сумішей пред'являється вимога - низька гігроскопічність. Це необхідно для забезпечення збереження суміші (тобто запобігання передчасному твердінню в'яжучого за рахунок вологи, що адсорбується). Тому гігроскопічні речовини, такі як хлорид кальцію або поташ, у сухих сумішах не використовуються. За допомогою спеціальних добавок, які присутні в будь-якій будівельній суміші, досягається відмінне регулювання реологічних властивостей складів: вони розріджуються  мають розчинні суміші без збільшення вмісту води.

Як відомо, підвищення рухливості суміші може призвести до її розшарування та відсмоктування з неї води у разі нанесення на пористу основу. Для запобігання цим небажаним явищам застосовують водоутримуючі (загущаючі) добавки: переважно водорозчинні ефіри целюлози (МЦ, ОЕЦ, КМЦ та ін.), полівініловий спирт тощо.

Для отримання сухих сумішей, які можна застосовувати у зимовий час, використовують протиморозні добавки. Найчастіше для цієї мети використовують комплексні сольові добавки, такі як нітрит-нітрат кальцію (ННК) та нітрит-нітрат-хлорид кальцію (ННХК). На даний момент багатьма фірмами розроблено безліч різних модифікуючих добавок в сухі суміші, що впливають на певні властивості кінцевого продукту (бетону). У складі окремих видів сумішей їх може бути до п'ятнадцяти, причому деякі з них займають обсягом суміші мізерно малий відсоток. Вони прискорюють або уповільнюють твердіння, покращують зручність, зменшують кількість води, підвищують морозостійкість і пористість. Так, сповільнювачі потрібні при бетонуванні в спеку і в ряді інших випадків, зокрема, при цементуванні свердловин. Повітряні добавки незамінні для збільшення морозостійкості (за рахунок утворених порожнин бетон отримує можливість розширюватися, повітря залучається і при звичайному перемішуванні, але в недостатній кількості). Водопонижуючі добавки, або пластифікатори, дозволяють досягти достатньої плинності за меншої кількості води, що веде до збільшення міцності бетону. Найважливішим компонентом більшості сухих сумішей є полімерні добавки. Подібна добавка помітно покращує зручність укладання сумішей, підвищує міцність, деформативність і водонепроникність затверділих розчинів. Головна ж мета введення полімерних добавок у розчини - надання їм високої здатності, що клеїть, тобто підвищення адгезійних властивостей. Отже, саме добавки роблять суху суміш найбільш привабливою до виконання конкретного виду роботи. Вони надають їй особливі, потрібні властивості та якості.

Заповнювачем у сухих сумішах найчастіше є кварцовий пісок. Природний пісок, що отримується з кар'єру, на виробництві піддається «облагоджування». При цьому відбувається розподіл на фракції для обмеження максимальної крупності зерен (вона визначається призначенням сухої суміші).

Наприклад, для стандартних штукатурних розчинів забороняється наявність зерен більше 2,5 мм, а в сумішах для оздоблювального шару - 1,2 мм.

Піски повинні бути відмиті від глиняних та пилуватих домішок та висушені. У багатьох імпортних сухих сумішах використовують збагачені піски. Їх отримують поділом природного піску на фракції, а потім змішуванням певних фракцій у заданій пропорції, що забезпечує при малій витраті в'яжучого високі показники міцності. У сухих сумішах, що використовуються в тонких шарах або від яких не потрібні високі показники міцності, використовують тонкодисперсні наповнювачі: мелений вапняк, крейда, тонкодисперсні золи електростанцій і т. п., як би розбавляють цементне в'яжуче. Номенклатура ССС

Сучасна номенклатура сухих будівельних сумішей дуже велика. Магазини міста пропонують різноманітні штукатурки, шпаклівки, клеї, затирання, ґрунтовки і т. д. Деякі торгові марки налічують до сотні і більше різних видів сумішей. Словом, ознайомитись із докладним оглядом найпоширеніших видів сухих сумішей (складів, їх технічні характеристики, особливості приготування та застосування) ви зможете на сторінках нашого тематичного номера.

Залишилося лише додати, що сухі будівельні суміші мають ряд переваг, з яких головними та найбільш переважними для всіх груп споживачів, від любителів до професіоналів, є легкість у роботі, тому що суха суміш швидко готується, легко лягає на поверхню та розрівнюється, а також шліфується. і покривається фарбою та іншими матеріалами; а також довговічність покриттів, виконаних з використанням сухих будівельних сумішей, вони швидко готуються, не утворюють грудок.

Суміші безпечні для здоров'я, тому що вони, з одного боку, не містять хімічно шкідливих речовин, а з іншого боку, мають високу повітропровідність. І нарешті, сухі будівельні суміші – оптимальне поєднання високої якості та доступної ціни.

Публікація: Newwall®

Інші статті розділу «Сухі будівельні суміші»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх