Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Вяжучі матеріали

Вяжучі матеріали
NewWall | 18.11.2021 17:56

Сухие смеси

Призначення в'яжучих матеріалів - зв'язати в ціле ціле всі компоненти майбутнього виробу або конструкції. Розрізняють два види в'яжучих матеріалів - твердіють тільки на повітрі - повітряні та матеріали, на властивості яких після початку схоплювання вода не може надати негативного впливу, а в деяких випадках навіть позитивно впливає - гідавлічні. До повітряних відноситься глина, гіпс та повітряне вапно. До гідравлічних - гідравлічне вапно та цементи.

Глина

Глина - це м'який, дрібнодисперсний різновид гірських порід. При розведенні водою утворює пластичну масу, що легко піддається будь-якому формоутворенню. При випаленні глина спікається, твердне і перетворюється на кам'янисте тіло, а при більш високих температурах випалювання розплавляється і може досягти склоподібного стану. Залежно від домішок глина набуває різного кольору забарвлення. Найбільш цінний сировинний вид глини – біла глина – каолін. Глина має властивість вбирати воду до певної межі, після якої вона вже не в змозі її вбирати або пропускати через себе. Ця властивість глини використовується для створення насипних гідроізоляційних шарів. Залежно від стійкості глини до температури виділяють глини леггоплавкі, тугоплавкі та вогнетривкі. Їхня температура плавлення відповідно: 1380, до 1550 і вище 1550 градусів. Чистий каолін плавиться за температури вище 1750 градусів. Тугоплавкі глини є сировиною для виготовлення вогнетривких матеріалів.

Вапно

Вапно одержують шляхом випалу вапняку при високих температурах. Отримане таким чином вапно називають вапно-кипеля за те, що при контакті з водою йде активне виділення вуглекислого газу. Цей процес називають "гасінням". Для більшості випадків застосування вапна вона має бути "погашена". Погашене вапно перетворюється на тісто, яке можна зберігати багато років. Від тривалого зберігання властивості вапна може навіть поліпшитися. Для отримання в'яжучого розчину вапняне тісто змішують із піском. Такий розчин використовують при кладці фундаментів під печі, димових труб заввишки до 4-5 м і застосовують для оштукатурювання стін будинків та печей.

Цемент

Цемент - найпоширеніший в'яжучий матеріал, що дозволяє отримувати вироби та конструкції високої міцності. Цемент – результат дрібнодисперсного подрібнення продуктів спікання одного з видів глини – мергелю або суміші вапняку та глини. Процес спікання ведеться у спеціальних печах. При подрібненні до продуктів спікання робляться дозовані добавки гіпсу, шлаку, піску та інших компонентів, що дозволяє отримувати цемент з різними властивостями. Залежно від вихідної сировини та введених добавок цементи поділяють на портландцементи та шлакопортландцементи. Серед потрландцементів виділяють швидкотвердіючі та портландцементи з мінеральними добавками. Бетонні конструкції, в яких використовується та чи інша марка цементу, можуть набувати унікальних властивостей. Насамперед це особливо міцні бетони, наприклад, для злітних смуг аеродромів та ракетно-стартових майданчиків, морозо-, вогне- та солестійкі марки. Для позначення максимальних якостей міцності цементу застосовується поняття марка. Марка 400 означає, що в заводській лабораторії при пробному випробуванні затверділого цементного кубика з ребром 100 мм при роздавлюванні на пресі він витримав навантаження не менше 400 кг/см2. Найбільш поширеними є марки від 350 до 500. Виготовляються марки цементу до 600-ї і навіть 700-ї марки. Усі цементи мають досить швидкий час твердіння. Початок твердіння - схоплювання - лежить у межах 40-50 хв, а кінець твердіння близько 10-12 годин.

Гіпс

Гіпс отримують шляхом випалу гірської породи - гіпсового каменю та подальшого подрібнення продукту випалу. Гіпс суттєво поступається цементу за міцністю виробів, отриманих при його використанні як в'яжучий матеріал, а також поступається йому в гігроскопічності - здатності протистояти проникненню вологи в тіло конструкції. Тому гіпс застосовують у конструкціях та розчинах, що працюють усередині приміщень. Гіпс буває марки А-швидкотвердіє (кінець схоплювання менше 15 хвилин) і марки Б - нормальнотвердіє (кінець схоплювання - 30 хвилин). Гіпс служить основою розчинів для закладення дрібних нерівностей і тріщин бетонних площин стін та стельових перекриттів, а також оштукатурювання печей.

Публікація: Newwall®

 

Інші статті розділу «Сухі будівельні суміші»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх