Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Дерев'яні вікна

Дерев'яні вікна
NewWall | 06.12.2021 20:29

Металлопластиковые окна

Дерев'яні вікна – це те, до чого ми звикли. Вони надійні та теплі, вони чудово доповнюють сучасні інтер'єри та гармонійно вписуються в інтер'єри "під старовину".

Основні переваги вікон з дерева:

  • Висока міцність при невеликій об'ємній масі
  • Відмінний теплозахист
  • Хороша звукоізоляція
  • Висока морозостійкість
  • Естетичний зовнішній вигляд

 

На що звертати увагу при виборі дерев'яних вікон?

 

  • у віконному брусі не повинна використовуватися серцевина дерева. Звичайно, Ви не розпиляєте для перевірки готове вікно. Але в солідній фірмі деревина має бути представлена в різних видах - від бруса в чистому вигляді до кінцевого продукту. Уважно розгляньте так званий куточок – дерев'яний профіль у розрізі. На серцевій частині дерева добре видно концентричні річні кільця;
  • у віконному брусі не допускається наявність сучкою та смоляних кишень;

поверхня рами повинна бути шовковисто-рівною, без патьоків фарби;

  • у якісному виробі штапик не може кріпитися до стулки цвяхами, неприпустима фурнітура невідомого походження без товарного знака;
  • якісне дерев'яне вікно може бути пофарбоване дешевими барвниками.

 

Якісні дерев'яні вікна не можуть бути дешевими. Це пов'язано зі специфікою підготовки вихідного матеріалу та застосуванням складного дорогого обладнання.

Типи дерев'яних вікон

При всем разнообразии оконного мира, особенности конструкции позволяют разделить все окна на две основные группы:

  1. роздільні, в яких шибки стоять в окремих стулках,
  2. зі спареним плетінням, у яких дві рами скріплені болтами.

До першого типу відносяться російські вікна, до другого – євровікна (німецька технологія), фінські та норвезькі вікна. Розглянемо їх докладніше.

Російські вікна

До роздільної палітурки ми всі звикли ще з радянських часів – такі вікна встановлювалися в типових «сталінках», «хрущовках», панельних дев'ятиповерхівках, тощо. Цей тип вікна прийнято називати - РУСЬКІ ВІКНА, які найчастіше називають столяркою. Для їх виробництва використовуються цільна деревина та листове скло. Зрідка замість одинарного скла вставляються склопакети, що замовляються окремо. Про повну герметичність російських вікон говорити годі й говорити, щілини ліквідуються з допомогою додаткових контурів ущільнення зі спеціальної гуми, резинопластика тощо. Вікно, виготовлене з дерев'яного масиву може «повісті». Щоб цього не сталося, деревина має бути висушена та підготовлена ​​за всіма правилами. Інакше покупці столярки ризикують викинути гроші даремно.

Євровікна (німецька технологія)

Головна відмінність ЄВРООКОН, виготовлених за німецькою технологією, полягає у використанні склопакета та відсутності кватирок. Втім, виготовити кватирки у таких моделях можна. Просто проблема легкого провітрювання приміщення вирішується сама по собі за рахунок можливості відкриття віконної рами у вертикальній площині та фіксації її в цьому режимі.

Як матеріал для євровікон використовується клеєний брус з деревини, де три шари деревини розташовані з різним напрямком волокон. Застосування технології клеєного бруса дозволяє створити міцні рами, які протистоять деформаціям, а отже прослужать своїм власникам довгі роки. Використовуваний для склеювання водовідштовхувальний клей грає роль додаткового захисту від негативних природних впливів.

Склопакети в євровікнах бувають дво- або трикамерні. Для тепло- та звукоізоляції в рамах використовується подвійний, а іноді і потрійний контур ущільнення. У зв'язку з цим євровікна не вимагають заклеювання на зиму - стулки примикають до віконної коробки досить щільно.

Фінські вікна

Фінські вікна мають два комплекти стулок, які скріплені за допомогою спеціальної фурнітури. В одній із стулок встановлюють звичайне скло, в іншій – склопакет. При такій конструкції реалізувати відкривання вікон у двох площинах дуже важко, хоча іноді виробляють фінські вікна, що відкриваються у вертикальному режимі. Для провітрювання передбачені невеликі фрамуги та кватирки. Іноді у випадках, коли використання штор небажане, всередину фінських вікон встановлюють жалюзі, що дозволяють регулювати світловий потік у приміщеннях.

Матеріалом для фінських вікон найчастіше є натуральна деревина, рідше використовується подвійний клеєний брус. Для ефективнішого примикання стулок застосовуються контури ущільнення.

Норвежские окна

В НОРВЕЖСКИХ ОКНАХ сочетаются особенности русских окон и евроокон. Сходство со столяркой им придает древесный массив, за качеством материала которого следят чрезвычайно строго: это должна быть северная сосна высокого качества либо лиственница. Сходство с евроокнами заключается в использовании стеклопакетов, но в технологии имеются серьезные различия. По норвежской технологии вместо герметика используется резиновая прокладка. Фиксируется стеклопакет с помощью штапиков и саморезов, благодаря чему замена поврежденного стеклопакета производится очень легко.

Еще одна особенность норвежских окон состоит в установке молекулярного сита, которое вбирает в себя лишнюю влагу при перепадах температуры, предупреждая запотевание стекла. Кроме того, норвежские окна в обязательном порядке пропитывают составом от гниения, поэтому они хорошо защищены от разрушения при повышенной влажности. Поверх пропитки наносят лак или тонирующее покрытие. Открывание окон осуществляется в двух плоскостях.

Монтаж та експлуатація дерев'яних вікон

Монтаж дерев'яних вікон відповідно до норм та правил монтажу здійснюється спеціалізованими будівельними фірмами за схемами типових монтажних вузлів примикання та з дотриманням послідовності технологічних операцій з монтажу віконних блоків, встановлення водовідливів, укосів, підвіконь;

Розбір виробів та усунення поломок провадиться тільки фахівцями;

Деревина є вологопоглинаючим матеріалом, тому дерев'яні вікна повинні зберігатися та експлуатуватися в приміщенні з нормальною вологістю (50-70%), температурою приблизно +18 ° C і з гарною вентиляцією, якщо така відсутня, необхідно забезпечити штучне провітрювання.

Під час ремонту приміщення не можна упаковувати вікна поліетиленом або іншими повітронепроникними матеріалами. У випадку, коли ремонтні роботи пов'язані зі збільшенням вологості в приміщенні (площею понад 0,7 кв. м) балконні двері та стулки необхідно тримати зачиненими, за винятком однієї, яка має бути відкрита для провітрювання.

Повна стабілізація лакофарбового покриття відбувається через два-три тижні після нанесення, тому протягом цього часу при прямому впливі вологості можлива поява на поверхні вікна білих плям, прояв фактури деревини. Зі зменшенням вологості плями зникають. Рухливі деталі фурнітури необхідно змащувати технічним вазеліном, що не вбирає вологу, не рідше одного разу на рік. Ця операція виконується самостійно, протягом гарантійного терміну представником фірми;

Для збільшення інтервалів обслуговування поверхонь необхідно використовувати поліроль для лакової поверхні віконного блоку. Використання інших засобів призводить до руйнування лакового покриття. Перед вживанням поліроль треба добре струсити, а потім нанести м'якою ганчірочкою або губкою на суху поверхню. Використання поліролі двічі на рік дозволить надовго подовжити термін служби дерев'яних елементів виробу;

У більшості випадків профілактичні роботи не є трудомісткими, однак вони дозволяють уникнути дорогого ремонту і заміни дерев'яних рам.

Публікація: Newwall®

Інші статті розділу «Металопластикові вікна»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх