Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Захисні та декоративні плівки для скла у металопластикових вікнах

Захисні та декоративні плівки для скла у металопластикових вікнах
NewWall | 06.12.2021 20:41

Товщина плівок – від 112 до 380 мкм.

Основними функціями захисних плівок є:

  1. Зміцнення скла
  2. Безосколочність
  3. Теплозбереження
  4. Сонцезахист
  5. Вогнестійкість
  6. Шумозахист
  7. Тонування
  8. Захист інформації
  9. УФ-захист
  10. Одностороння видимість

Для надання спеціальних властивостей склу все більш широке застосування отримують різні плівки. На можливостях сучасних вікон, що дає застосування захисних та декоративних плівок, доцільно зупинитися докладніше.

Захисна плівка є багатошаровою системою, що поєднує міцний, чутливий до тиску клей і пружний шар поліестеру. Вона наклеюється безпосередньо на поверхню шибки (або іншого) скла. Випускаються як безбарвні (прозорі), і тоновані (затемнені) захисні плівки. Останні виходять шляхом спатерного напилення мікрочастинок бронзи, міді, титану або нержавіючої сталі.

Спаттерінг - це науково-технічний термін, який використовується для опису процесу бомбардування будь-якої основи атомами металів, діелектриків або напівпровідникових матеріалів. При такому бомбардуванні на поверхні основи утворюється найтонша плівка (товщина шару визначається заздалегідь). Процес спаттерінга воістину революційний, він дозволяє отримати кристал прозору плівку, що дає природний, без видимих ​​спотворень, огляд. Високоякісні матеріали та сплави, що використовуються в даному процесі, роблять плівку більш міцною, малозношуваною, і виключають потенційну деметалізацію, якій піддаються плівки попередніх поколінь. "Зміцнення скла

Захисні плівки зазвичай встановлюють там, де немає необхідності використовувати дороге безосколкове бронескло або інші механічні захисні засоби. Захисні плівки незамінні там, де існує пряма загроза вибухів і наслідків, викликаних осколками, що утворюються в результаті, небезпека збройного нападу (і, зрозуміло, ураження скла - випадкового або навмисного - камінням, пляшками та їм подібними предметами). А також у районах, де часті землетруси або інші стихійні лиха, і там, де реальна загроза доступу до обладнання або інформації насильницькими способами.

Удар по склу створює в ньому отвір приблизно того ж розміру, що і знаряддя удару, і для того, щоб утворити отвір з розміром, достатнім для доступу до приміщення, потрібна значна кількість ударів. Захисна плівка виключає крадіжку, витримуючи удари, від яких неоклеєне скло відразу розлетілося б на уламки. При цьому, навіть якщо склеєне плівкою скло пошкоджене, воно все одно залишається в рамі, і, як показала практика, затримує зловмисника на 10-15 хвилин.

Існує класифікація захисних склінь:

  1. Скління, що витримує удар кинутого в нього предмета (камінь. палиця тощо) без утворення наскрізного отвору, визначається як стійке до удару, клас захисту А.
  2. Засклення, що витримує удар предмета і тимчасово перешкоджає навмисному пробиванню в ньому отвори, через яке може пролізти людина, - це клас захисту Б, або стійке до пробивання скління.
  3. І, нарешті, клас В <кулестійке захисне скління>, що затримує кулю, випущену з ручної вогнепальної зброї - без наскрізного пробивання скла.
  4. Пріоритетна властивість захисного скління - при збереженні прозорості чинити опір силовому впливу.

Безосколочність

Фахівці похмуро жартують, що якби скло винайшли сьогодні, воно, швидше за все, було б заборонено для використання через невідповідність сучасним стандартам безпеки. Уламки розбитого скла справді становлять серйозну загрозу для здоров'я, а часом і життя людини. Згідно зі статистикою побутових травм, на частку важких та смертельних поранень, завданих ними, припадає не менше третини травматичних випадків. Від них не застрахований ніхто, і походять вони з різних причин: розлютився дитина не помітив скляних дверей, або камінь відскочив від колеса автомобіля, або дорослий, що замислився, посковзнувся на полірованій підлозі.

Плівки, наклеєні на скло, дозволяють зменшити небезпеку ураження уламками, успішно витримуючи навіть вибухову хвилю. Пошкоджене скло, що утримується плівкою, залишається в рамі або випадає цілим шматком, а не розлітається на гострі уламки, здатні пошкодити дороге обладнання, побутову техніку, меблі, товари на вітрині, не кажучи вже про шкоду здоров'ю. Вогнестійкість

При нанесенні на скло захисна плівка утворює вогнестійку композицію, здатну стримувати вогонь до 45 хвилин, що відповідно до нормативів ВНДІ протипожежної оборони МВС РФ відповідає II класу вогнестійкості.

Під впливом відкритого полум'я на захисній плівці спостерігається нетривале поверхневе горіння без поступу фронту вогню. При усуненні джерела вогню полум'я негайно гасне. Локалізована таким чином пожежа, безумовно, завдасть значно менших збитків, при цьому не утворюються токсичні дими. Наприклад, плівка завтовшки 112 мк здатна стримувати вогонь від 30 до 37 хвилин. (сама плівка не горить, тільки оплавляється), що відповідає ІІ класу вогнестійкості.

Однією з головних переваг плівок, що враховується при проектуванні та будівництві, є низька теплопровідність. За деякими даними, використання плівок зменшує тепловтрати на 35-40%. У холодну пору року плівки, залежно від типу напилення, можуть зменшити втрати тепла на 16-35 %, відбиваючи назад у приміщення те тепло, яке інакше пішло назовні крізь «голе» скло. Плівки як би вирівнюють холодні і теплі зони в будинку, уніфікуючи температуру всередині будівлі. Сонцезахист

Сонячне випромінювання небезпечне. Ультрафіолетовий діапазон - це та частина сонячного спектру, яка викликає опіки, а за надмірної дії може бути причиною тяжких захворювань. Ультрафіолетові промені також є основною причиною вигоряння меблів, килимів, шпалер і предметів, виставлених у вітринах магазинів.

Сонцезахисна плівка відфільтровує до 99% ультрафіолетового випромінювання, причому ультрафіолетові промені успішно поглинаються не тільки тонованими, а й прозорими плівками.

Металізовані захисні плівки мають здатність створювати ефект односторонньої видимості, вони виключають витік інформації по електромагнітному та віброакустичному каналах. Захисні плівки з металевим напиленням мають здатність знижувати інтенсивність або зовсім відфільтровувати мікрохвильове випромінювання (енергію в радіочастотному діапазоні). Згідно з <Висновком за результатами випробувань захисних плівок>, розробленим минулого року в рамках робіт, проведених Російським державним гуманітарним університетом (що має ліцензію Державної технічної комісії РФ на діяльність у галузі захисту інформації), <плівки дозволяють отримати високі результати при захисті від спеціально організованих каналів витоку інформації (<жучків>) та від небезпечних випромінювань сигналів різними технічними засобами на частотах вище 200 МГц. При лабораторних дослідах на частоті 300 МГц спостерігалося згасання 20-25 децибел, але в частотах вище 1000 МГц - понад 40 дБ. Затухання, що досягається, дозволяє в 10-100 разів зменшити відстань можливого перехоплення інформації, що міститься в небезпечному сигналі.

І на завершення нашого огляду, хочеться зупинитися ще на одному типі продукції, яка є сьогодні на ринку серед різноманіття плівок, і виділити спектрально - селективні фільтри, відомі на Американському ринку під торговою маркою Heat Mirror (Теплове дзеркало) і на Російському ринку як Комфорт Екран (Comfort Screen). Основні, функціональні властивості спектрально-селективні плівки набувають завдяки тонкому металевому шару у складі багатошарового покриття. Тип металу і його товщина визначаються діапазоном довжин хвиль, що пропускаються, а також інтенсивністю пропускання видимого світла і відображення інфрачервоного теплового випромінювання.

Спектрально-селективні плівкові фільтри встановлюються або в склопакети, або в міжрамний простір вікон зі спареними або роздільними плетіннями. У склопакеті плівка встановлюється між дистанційними рамками. У міжрамному просторі вона закріплюється по периметру на існуючій рамі або натягується на додаткову рамку механічно або термічним способом.

Установка таких фільтрів підвищує відображення тепла у приміщенні, зменшує конвективні потоки поблизу вікон та покращує шумозахисні властивості вікон.

Публікація: Newwall®

Інші статті розділу «Металопластикові вікна»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх