Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Інтер'єр в стилі мінімалізму

Інтер'єр в стилі мінімалізму
NewWall | 10.09.2018 18:39

Архитектура и дизайн

Ми нерідко читаємо про те, що житло такого-то відомого діяча оформлено в стилі арт-деко, або в стилі хай-тек, або що там панує еклектика ... Як не заплутатися у всій цій дизайнерської термінології? А головне, як оформити власне житло в тому чи іншому стилі?

У цій статті мова піде про мінімалізм - стиль, який прижився найкраще. Оскільки невелику квартиру з мінімумом витрат найпростіше облаштувати саме в дусі мінімалізму. Однак це зовсім не означає, що якщо у вас немає проблем з житлоплощею і грошима, то мінімалізм вам протипоказаний. Дизайнери стверджують, що цьому стилю, як правило, віддають перевагу творчі люди, глибокі філософські, самодостатні натури. У «мінімалістичному» приміщенні їм солодше відпочивається і легше думається, так, як, ніщо не відволікає від роздумів. Якщо вищесказане про вас, то не будемо втрачати часу дарма і займемося новим інтер'єром.

Хочеться свободи, звільнення від суєти і дрібниць життя ... Це означає, що ви дозріли до мінімалізму.

Мінімалістський інтер'єр - світлий і вільний. Кольори використовуються в основному спокійні - м'які, пастельні. Хоча  яскравий» мінімалізм теж зустрічається (дивись фото).

Величезну роль грає вікно. Чудово, якщо воно дуже велике (на всю стіну), а за ним - гарний краєвид. В такому випадку можна відмовитися від штор і фіранок - природа «увійде» в будинок, стане частиною інтер'єру, зробить його більш цікавим і гармонійним. Ну а якщо за вікном метушливий слякотне місто - без завіс не обійтися. Але, як ви вже, напевно, здогадуєтеся, фіранки теж повинні бути під стать всьому інтер'єру - простенькі і однотонні. На худий кінець зійдуть і жалюзі.

У мінімалістському інтер'єрі присутні і аксесуари, правда, чисто символічно, в дуже помірній кількості. В основному це дорогі серцю господаря дрібнички, які привносять в будинок частинку тепла. Бажано, щоб і ці предмети були правильної геометричної форми. А ось наявність у скромному інтер'єрі вигадливих фонтанчиків або старовинних різьблених годиників виключено!

Абстрактні картини в дусі конструктивізму Кандінського просто створені доповнювати і прикрашати мінімалістський інтер'єр, а роботи академічного живопису, навпаки, безжально псують загальний настрій приміщення. Природно, картини повинні бути вставлені в простенькі плоскі рами. Це саме можна сказати до фотографій і дзеркал.

Архитектура и дизайнЯпонський мінімалізм

Традиційний японський інтер'єр - це мінімалізм в чистому вигляді. Голі стіни, циновки на підлозі, зрідка трапляються в поле зору мініатюрні предмети меблів і багато, дуже багато порожнього простору. Інтер'єр всього будинку вирішений як єдине приміщення з «перетікаючим» простором, постійно мінливих завдяки ширмамам і різним розсувним конструкціям.

Японське житло відрізняється найпростішими композиційними рішеннями, простою колористикою (традиційно це земляна гамма - білий, сірий, коричневий, чорний і відтінки цих квітів), невибагливістю матеріалів (в основному це дерево і камінь), гнучким плануванням. Шаф немає, їх замінюють дві або три ніші в стіні з дверцятами або полицями, і немає стільців - люди пишуть і їдять, сидячи навпочіпки. Японці раніше не користувалися ліжком: спали на рогожі, на тонкому бавовняному матраці. Писали на низенькому лаковом столику з висувними шухлядками. Єдина слабкість японців - маленькі лакові шафки-скриньки і шкатулки для письмового приладдя, яких в кожному японському будинку предостатньо. Скромну обстановку житла доповнюють підставки для книг і ширми.

 З історії питання

Уже в кінці 1900-х років в архітектурі, а отже, і в меблів починає проявлятися конструктивізм. Позначається психологічна втома від томного і зніженого модерну з його плавними вигнутими лініями. Темп життя стрімко змінюється, світ переживає бум промислового виробництва, з'являються автомобілі, телефони та інші нові технології. Стиль життя стає значно простіше. Спрощується архітектура житлових будинків. Найвідоміший американський архітектор Френк Ллойд Райт розробляє ідеї мінімалістського дешевого житла для робітників. Інтер'єри позбавляються від зайвого декору, легковажних «завитків», безглуздо прикрашають звичайну, по суті, будівельну коробку - «машину для житла» ... З'явилися величезні будівельні конструкції з «скла і бетону» - хмарочоси. Після першої світової війни зубожіла Європа остаточно відмовляється від модерну, який здається надто декоративним і буржуазним, а тому асоціюється зі смаками тих, хто привів світ до катастрофи. Молода ж архітектура простих ясних форм здається житлом майбутнього. Значення кожного предмета в інтер'єрі гранично ясно. Простота доводиться до межі, до такого спрощення, коли речі - стільці, ліжка, шафи - стають просто предметами для сидіння, сну.

Модно

Поєднувати мінімалізм з функціоналізмом. Меблі, коли вже їх мало, повинні брати на себе кілька функцій. Диван або ліжко забезпечені системами зберігання речей, тайниками для постільної білизни та одягу, стіл може бути «захований» в шафу і висуватися при першій необхідності і т. д. Багато чого в малому - ось девіз сучасного мінімалізму!

Інші статті розділу «Архітектура та дизайн»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх