Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Як організувати роботу з архітектором?

Як організувати роботу з архітектором?
NewWall | 10.09.2018 19:57

arhitektorВи зібралися робити ремонт, перепланування або затіяли будівництво будинку. І тільки ви знаєте, чого хочете. Але без допомоги сторонніх людей вам все одно не обійтися, навіть якщо ви самі будете і архітектором, і дизайнером. Ось що ми говоримо нашим друзям, коли вони звертаються до нас за порадою:

1. СПОКІЙ, ТІЛЬКИ СПОКІЙ!

Так, треба запастися терпінням. І не треба підганяти події. У 90% випадках прискорення йде за рахунок якості. Розбийте всі завдання на дві групи - ті, що треба вирішувати сьогодні, і ті, які постануть перед вами пізніше. Перші спокійно вирішуйте. Через друге не хвилюйтеся і просто їх обмірковуйте. Нехай робітники на будівництві вас почекають день-другий, зате ви знайдете те, що вам подобається. Архітектура і інтер'єр взагалі повинні складатися поступово, з перевірених речей і елементів. Сумніваєтеся - зупиніться і подумайте.

2. Домашнє завдання

Перш, ніж наймати професіоналів, підготуйтеся до роботи самі. Сформулюйте свої вимоги по архітектурі, по стилю, по бюджету і за термінами. Знайдіть в журналах або на виставках близькі за стилем будинку або фрагменти інтер'єру. Зупинившись на тому, в чому ви впевнені, прийміть це за основу і вже не йдіть від цього. Наприклад, вам дуже подобається стиль старої дачі під Києвом. Це буде ваше базове рішення. Вікна, ганок, дах будинку - все буде вирішено в цьому стилі. А ось інтер'єр будинку може бути різним, і він може змінюватися. І це не зруйнує враження про будинок. Або, наприклад, в квартирі вам подобаються темні підлоги, і щоб на них стояли темні меблі. А все інше - стіни, стелі, штори - щоб були дуже світлі. Це ваш базовий пріоритет. А у виборі відтінків і декору ви абсолютно вільні, ви цим вже не порушите загальної гармонійної картини.

3. ДІМ РАД

Дуже важко втриматися від того, щоб не порадити, як краще зробити ремонт, де продаються наймодніші шпалери і взагалі що зараз носять. Колеги, друзі і родичі можуть авторитетно заявляти, що "так зараз ніхто не робить, подивися, як в квартирі під нами зробили" і будуть вам розповідати про свої смаки, як про еталоні дизайну. Слухайте їх уважно. Досвідчені люди дійсно можуть дати слушні поради. Але яким буде ваш будинок - знаєте тільки ви. Звичайно, у вас можуть бути сумніви. Звертайтесь до професіоналів! І якщо ви залишитеся вірними собі і не дасте збити себе з пантелику, то ви досягнете відмінного результату, і це до вас наступного разу прийдуть за советом.

4. Танцюємо ВІД ПІЧКИ

Ремонт, перепланування, будівництво - речі дорогі, залежні від бюджету. Охопити відразу всі стадії - від ескізу будинку до навішування нових штор - не кожному по кишені, а кому і по кишені, все одно вважають за краще не поспішати. Тому треба процес розбити на етапи і освоювати їх по черзі. У будівництві будинку етапів багато. Наведемо приклад квартири. Після зведення стін, прокладки електрики і різних труб (тобто після будівельних робіт) зробіть якісні оздоблювальні роботи і купіть хорошу сантехніку. Всі, хто хоче, може перепочити, жити вже можна. Стару плиту і диван на час завжди можна знайти. Потім, насолодившись порожнечею, ви поступово купуєте якісну кухню, потім - двері, великий диван та інші предмети міщанського побуту. Це називається поступовий дизайн - поступове виконавче провадження при наявності стратегічного плану - проекту. Головне - бути послідовним і не купувати, що трапиться, тільки тому, що скоріше б це все закончілось.

5. ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ !

Нічого не бійтеся! Так, не всі ваші витівки можуть бути реалізовані, ну і що? Причини можуть бути різні - наприклад, ваш ділянку має високі грунтові води і хороший підвал не вийде. Або на ділянці великі перепади висот, або він має не дуже вдале планування. Повірте, всі недоліки можна перетворити на достоїнства, якщо звернутися до фахівців.

А в інтер'єрі взагалі практично всі помилки можна виправити. Якщо ви купили, наприклад, фарбу для кухні ніжно-жовтого кольору, а вона повела себе підступно і на стінах придбала сіро-зелений відтінок - не переживайте. До таких стін якщо повісити штори кольору вареної моркви або лосося - буде те, що треба. Просто текстиль в інтер'єрі краще залишити на заключний етап.

Ставтеся до свого інтер'єру так, як ніби ви кулінар, і з різних овочів, фруктів і солодощів робите прикраси для блюд. За натхненням, граючи, щоб собі самому зробити приємно.

ШКІДЛИВІ ПОРАДИ

Якщо ви хочете змусити архітектора здригнутися і бігти від вас, запам'ятаєте декілька правил спілкування з ним:

  • Відразу заявіть, що ви вже прогнали двох архітекторів (дизайнерів), і вони вам повернули всі гроші за проект.
  • Скаржтеся, що ніхто не розуміє, чого ви хочете. І що вам нічого не подобається з того, що ви бачили в магазинах, у друзів, в журналах.
  • Весь час перебивайте архітектора, не давши йому довести жодної думки до кінця.
  • Ескізи і креслення називайте не інакше, як "ваші картинки".
  • Підписуйте ескізи! А в середині роботи заявіть, що ви хотіли зовсім не цього. А ось ці папірці - їх вам просто підсунули на підпис.
  • Будьте зарозумілі, всіляко показуйте, що ви краще розбираєтеся в будівництві (архітектурі, дизайні).

Це і багато іншого показали нам наші замовники. Корисні поради слухають не всі, а шкідливі поради - це проза нашого життя, і, не дивлячись на її присутність, ми з усіма нашими замовниками дружимо після завершення всіх робіт або залишаємося просто в хороших відносинах. Адже будівництво або перепланування - це переворот в житті сім'ї, і кожна людина має право чогось не знати, розгубитися перед вибором або просто втомитися. І архітектор на цей час стає ще й членом сім'ї замовника, до нього поступово звикають і довіряють йому більше, ніж просто фахівця. А довіра в сім'ї - це запорука згоди.

Інші статті розділу «Архітектура та дизайн»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх