Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Секрети витонченого інтер'єру

Секрети витонченого інтер'єру
NewWall | 10.09.2018 20:53

Современное прочтение фрески

Сучасне прочитання фрески

Техніка декоративної штукатурки в найбільш близькому до сучасного вигляді виникла більше чотирьох століть назад в Англії, і до цього дня вона є скоріше мистецтвом, ніж ремеслом. За старих часів декоративна штукатурка наносилася вручну, а повторювані елементи копіювалися за допомогою трафаретів. Фрески ж наносилися водяними фарбами на ще сиру штукатурку, що робило такий розпис довговічним. Сьогодні фрески, нанесені на еластичну штукатурну основу, укріплену армуючої сіткою, досить просто монтуються на будь-яку поверхню: опуклу або увігнуту, круглу або з кутами. Простір навколо неї покривається декоративною штукатуркою, тому всі разом - і фреска, і обробка - виглядає як єдине ціле. Створюється такий шедевр в майстерні художників, а до місця монтажу доставляється в спеціальних тубусах.

До складу декоративної штукатурки входять елементи, що дозволяють використовувати таке покриття не тільки на стінах, але і на стелі. Волога цьому матеріалу не страшна, тому його можна застосовувати і для обробки ванних кімнат або басейнів. При цьому мікропориста поверхня покриття дозволяє стінам «дихати», а значить, конденсат не скупчується на них і вологість повітря в приміщенні залишається в межах норми.

Втім, вологостійкість далеко не єдина перевага декоративної штукатурки. Фактура такої поверхні сприяє звукопоглинанню і поліпшенню акустики приміщення, тому мова і музика звучать в ньому виразно. Такий ефект стане прекрасним рішенням для вітальні: прикрашена фресками або декоративним покриттям, вона стане ідеальним місцем для проведення камерних концертів і творчих зустрічей.

Крім того, це покриття не вбирає запахи і дим. Поєднання всіх переваг такої штукатурки укупі з можливістю нанесення практично на будь-яку поверхню роблять її, без перебільшення, одним з кращих декоративних матеріалів.

Царапаем красиво

Дряпаємо красиво

Крім найбільш поширеною техніки фрески, декоративна штукатурка може бути виконана в стилі сграфіто (буквально - «видряпаний»). Основний принцип тут полягає в прошкрябуванням тонкого верхнього шару штукатурки до появи нижнього, відмінного за кольором. Шарів може бути декілька, все залежить від характеру малюнка.

У стародавній Греції такий стиль застосовувався в кераміці (згадаємо античні вази). В Італії в 15-17 століттях було дуже модно прикрашати сграффіто фасади будівель. У сучасному прочитанні така техніка застосовується в основному для внутрішніх приміщень, щоб уникнути агресивних зовнішніх впливів.

Малюнок на штукатурці може бути виконаний і в техніці мозаїки - з різнокольорових шматків скла, каміння, кістки, перламутру, дерева та інших матеріалів. В античні часи мозаїка застосовувалася в основному в декорі зводу, так що заважає сьогодні використовувати цю техніку для оформлення стелі холу або вітальні? Професійні майстри можуть втілити ваш художній задум, наприклад, в техніці флорентійської або римської мозаїки.

Якщо Флорентійська мозаїка (ефект якої може бути досягнуто за рахунок підбору каменів у вигляді плоских пластин) - це гладка поверхня, то римська відрізняється своїми нерівностями, що виникають за рахунок використання фактурних кольорових камінчиків і гальки. Що дає можливість використовувати її в тому числі для підлог в кухні, у ванній або басейні. Така мозаїка не тільки приголомшливо ефектна, але і корисна: прогулянка по цьому покриттю босоніж - відмінний масаж!

Игры на стенах

Ігри на стінах

Декоративна штукатурка у всьому різноманітті використовуваних технік виконується за індивідуальними замовленнями. Ви можете не тільки копіювати знамениті фрески, але і запропонувати власний ескіз, який майстра нанесуть на стіни або стелю.

Де ще можна застосувати декоративну штукатурку? Практично всюди: це і фрагментарні рішення навколо дверних і віконних прорізів, і «заповнення» ніш, не кажучи вже про традиційні стелях і арках. Покриття можна додатково прикрасити черепашками, стразами і іншими цікавими «вкрапленнями». За допомогою такої техніки відмінно виходить створити ілюзію оптичного обману - візуально розширити або поглибити приміщення.

Вельми цікава і гра з освітленням фактури. Одне і те ж зображення буде по-різному виглядати при природному денному освітленні і при використанні додаткових джерел світла (наприклад, підсвічування знизу). За допомогою такого прийому ви можете змінювати загальний колорит вашого будинку, роблячи акцент на мальованому зображенні або фактурі.

 

Інші статті розділу «Архітектура та дизайн»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх