Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Електрорубанок

Електрорубанок
NewWall | 21.11.2021 21:51

Електрорубанок
Використовуються для вирівнювання поверхні деревної плити або дошки вздовж волокон. Стругання електрорубанком поверхні проводиться фрезами, що обертаються, які наводяться в рух електромотором. В Електрорубанку передня лижа, що опускається і піднімається, дозволяє змінювати глибину проникнення різальної фрези в масив деревини. 

При знятті в електрорубанку захисного кожуха і закріпити рубанок на верстаті, ви можете отримати верстат, який часто використовується в деревообробному виробництві.

 Перед роботою з електрорубанком закріпіть дошку на верстаті. Потім рубанком пройдіть кілька разів по поверхні. При цьому не слід натискати на рубанок, а допомагати йому просуватися в потрібному напрямку. Пересувати рубанок потрібно тільки в напрямку зростання волокон і стежити за тим, щоб стружка і тирса не потрапляли під лижі. При другому та третьому проході по поверхні деревини вимкніть рубанок, поверніться на вихідну позицію і увімкніть рубанок.

Якщо ви вирішили зробити невелику перерву в роботі, то поставте рубанок на бік або лижами вгору.

Заходи безпеки під час роботи з электрорубанком полягають переважно справності проводки, в обережному поводженні з ріжучим інструментом й у виключенні інструменту під час перерви. Поверхня, що обробляється електрорубанком, не завжди виходить рівною і гладкою. Перший дефект виникає при неправильному та нерівномірному розташуванні різальних фрез у пазу щодо рівня лиж.

 Другий дефект є результатом використання тупих фрез. Після роботи електрорубанком необхідно вийняти фрези з пазів, очистити їх гасом і покласти інструмент у коробку. Кожен столяр – будь він професіоналом чи любителем – знає ціну рубанку. Коли потрібно обтесувати, стругати, підганяти необроблену деревину, рубанок стає незамінним помічником.

Але там, де ручний рубанок справляється з працею, на допомогу приходить його електричний побратим, поєднуючи в собі швидкість, легкість і точність роботи. Основна деталь будь-якого електричного рубанка - барабан, що обертається із закріпленими на ньому ножами. А так як деревина за своєю природою має неоднорідну структуру, то для того, щоб оброблювана поверхня виходила гладкою, електромотор, що обертає барабан, повинен бути досить потужним (у нашому огляді від 580 до 900 Вт) і мати швидкість понад 10 000 оборотів на хвилину. Обертальний рух від електромотора до барабана передається за допомогою зубчастого приводного ременя, а оскільки час від часу він зношується і вимагає заміни, його розташовують під знімним бічним кожухом. Інший знімний кожух над двигуном відкриває доступ до вугільних електричних щіток. Плавне збільшення швидкості обертання при включенні та електронна підтримка постійної швидкості обертання практично повністю виключають перевантаження електромотора.

Підошва рубанка, виконана з литого алюмінію, розділена на дві частини, розташовані попереду та ззаду барабана. Задня нерухома частина підошви ковзає по вже обструганій деревині, передня рухається ще не обробленою поверхнею і, маючи можливість регулюватися по висоті, задає потрібну товщину стружки, тобто глибину зрізу. Регулювання здійснюється рукояткою або кнопкою з поділками, яка часто виконує функцію другої рукоятки.

При роботі слід просувати рубанок з постійною швидкістю, величина якої залежить від товщини стружки, що знімається. У багатьох електрорубанків барабан, що обертається, відкритий з одного боку. Це дозволяє вибирати чверть під прямим кутом по всій довжині заготовки (якщо треба зняти більший шар, ніж може взяти машина за один раз, це можна зробити за кілька проходів). Бічний обмежувач, який часто входить у комплект, дозволяє без особливих зусиль вибрати чверть потрібної ширини. Також на моделях з цим пристроєм можна зустріти захисний відкидний кожух, розташований збоку барабана при звичайній роботі рубанка і піднімається, коли ви починаєте вибирати чверть.

Інші статті розділу «Інструмент»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх