Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Пневматичні гайковерти

Пневматичні гайковерти
NewWall | 10.09.2021 14:38

Одним з найбільш поширених видів пневматичного інструменту для роботи з різьбовими з'єднаннями є пневматичні гайковерти, що розрізняються виконанням, посадковим квадратом шпинделя і моментом затяжки.

Вісь обертання шпинделя у прямого гайковерта збігається з віссю обертання пневмодвигателя. Ударний механізм дозволяє досягати великих значень моменту затягування - до 4500 Нм. Гайковерти, виготовлені поза СНД, мають наступні типи ударних механізмів: Rocking dog hammer, Pin clutch hammer, Two hammer і Twin hammer. Гайковерти ІП мають відмінний від імпортних ударний механізм - при відсутності навантаження шпиндель крутиться разом з пневмодвигуном, при виникненні навантаження відбувається зачеплення ударного механізму з шпинделем, що і викликає удар, який передається на головку.

Ось шпинделя кутового гайковерта перпендикулярна корпусу. У кутових Гайковерти ІП також використовується ударний механізм. Імпортні оснащуються храповим. Нині знятий з виробництва ІП-3205 володів максимальним обертовим моментом до 1600 Нм, тоді як імпортні храпові гайковерти, як правило, не створюють моменту затягування більше 120 Нм. Більшість сучасних гайковертов оснащуються реверсом і регулятором крутного моменту. Момент затяжки, природно, також можна регулювати шляхом зміни тиску на вході пристрою.

Цікаво, що при вказівці витрати повітря для Пневмогайковерти ІП та імпортних гайковертов використовується різна методика вимірювань. Для гайковертов ІП витрата повітря - це кількість повітря, яке при натиснутому курку проходить через гайковерт за одну хвилину. У документації до зарубіжного пневмоінструменту фігурує значення витрати при роботі з урахуванням пауз. Так, для гайковертов ІП витрата повітря вказується 500-1200 л / хв, для зарубіжних він дорівнює 110-220 л / хв. Насправді ми маємо приблизно рівний витрата повітря в обох випадках.

Російські гайковерти також відрізняються від імпортних приєднувальних різьбленням і посадковим розміром квадрата шпинделя. У гайковертов ІП для приєднання трубопроводів різьблення метрична (крім ІП- 3128 та ВП 3115), у імпортних - дюймова. Через різних розмірів посадкового квадрата шпинделя у власників російських пневматичних гайковертів виникають проблеми забезпечення змінними головками. У тих, хто володіє іноземними гайковертами, такі проблеми відсутні - посадочні квадрати для них рівні 31/2, 21/2, 11/2, 1, ¾, ½, 3/8 і ¼ дюйма.

Ударні головки бувають як подовженими, так і стандартної довжини. Ударні головки відрізняються від звичайних товщиною стінок і формою. Для більш рівномірного розподілу зусилля при великих моментах затягування у ударних голівках на внутрішніх гранях розташована виїмка. Головки виробляють з хромомолібденових або Хромованадіева сплавів. Хромомолібденові головки значно міцніше, ніж головки з хромованадія. Ударні головки бувають чотирьох-, шести- і дванадцятигранного виконання.

Деякі виробники випускають спеціальні головки, які можуть бути призначені для виконання якої-небудь однієї складної операції. Досить поширеними стають головки, які дозволяють закручувати гайки з певним моментом затягування, що унеможливлює зрив різьби.

Шпиндель гайковерта буває звичайним і подовженим до 150 мм. Крім головок, гайковерти комплектуються подовжувачем і карданом для важкодоступних місць. Досить поширеними зараз є гайковерти з композитних матеріалів. Вони відрізняються меншою вагою і великим крутним моментом.

Найбільшого поширення пневматичні гайковерти отримали в машинобудуванні, автопромі, будівництві.

Інші статті розділу «Інструмент»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх