Виброшлифмашина це електроінструмент, призначений для тонкого шліфування поверхні. Виброшлифмашина застосовуються для чистових робіт. Виброшлифмашина може використовуватися для обробки різних матеріалів: від дерева до металу.
Конструктивно віброшліфмашину можна розділити на дві частини: корпус в якому встановлено двигун, електронна система, клавіші управління і шліфувальна плита. Двигун приводить в обертання ексцентриковий механізм з'єднаний з шліфувальною плитою, яка в свою чергу починає здійснювати рухи, що гойдають. Знімання матеріалу забезпечується за рахунок високої частоти переміщення шліфувальної плити в площині шліфуванні. Сучасна віброшліфмашини має амплітуду вібрації від 1 до 3 мм, при частоті вібрації від 10000 до 30000 хід / хв. При такій системі шліфування домогтися великого знімання матеріалу не можливо, зате можливо отримати високу якість поверхні.
За вживаності вібраційних шліфувальних машин можна виділити три види за формою віброшліфувальна плити. Виброшлифмашина з прямокутною плитою застосовуються для обробки великих поверхонь, наприклад зашкурка поверхні стін після фінішної шпаклівки. Виброшлифмашина з квадратної плитою застосовуються для обробки не великих ділянок поверхні.
Виброшлифмашина з не прямокутним підставою, наприклад з треуголним, не замінні при шліфуванні в важко доступних місцях. По-іншому їх ще називають дельташліфмашини.
У всіх розглянутих видів вібраційних шліфувальних машин є ряд певних характеристик.
Споживана потужність віброшліфмашини коливається від 160 до 600 Вт. Деякі моделі оснащуються пристроями регулювання числа обертів двигуна в межах, що дозволяє враховувати особливості оброблюваних поверхонь. Чим більше потужність двигуна тим вища продуктивність. Однак продуктивність так само залежить від виду оброблюваного матеріалу. Крім того, чим більше потужність, тим більше вага віброшліфмашини.
При виборі віброшліфмашини слід звернути увагу не тільки, на потужність, але і частоту, і амплітуду вібрації. Чим вище частота вібрації, тим більш гладку поверхню можна отримати під час обробки. При цьому чим більше амплітуда, тим більше продуктивність, при цьому так само збільшується загальний рівень вібрації і знижується комфортність роботи.
Розмір майданчика шліфування. При виборі віброшліфмашини слід звернути увагу на цю характеристику. Чим більше розмір шліфувальної плити, тим простіше буде обробляти великі поверхні, чим менше, тим важче.
Слід також звернути увагу на наступні конструктивні особливості.
Система відведення пилу. Вібрашліфмашін має систему відводу пилу з робочої поверхні в спеціальний мішок-пилозбірник або в підключений пилосос через отвори в шліфувальному листі. Якщо поверхня шліфування маленька і важкодоступна мішок для збору пилу набагато зручніше, ніж пиловідсмоктувач, але якщо поверхня значна, то кожні п'ять хвилин роботи очищати пилозбірник незручно.
Кріплення шліфлистів (шкурки). Закріплюються шліфувальні аркуші на поверхні опорної плити одним із двох способів: за допомогою притискних важелів або на липучці. У ряді моделей віброшліфмашини має змінну шліфплити, завдяки чому можна закріплювати шліфувальні аркуші різними типами кріплення. Шліфувальний папір з різною зернистістю, дають можливість використовувати віброшліфмашину практично у всіх сферах.
Вдалих, Вам, придбань!