Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Фрезер по дереву

Фрезер по дереву
NewWall | 21.11.2021 21:39

Фрезер

Як відомо, більшість робіт по дереву можна виконати за допомогою електродриля, електролобзика та електрорубанка. Але, якщо ви захочете зайнятися створенням власних меблів, то вам не обійтися без фрезерної машини з верхньою фрезою. З її допомогою можна робити шліци та пази в дерев'яних деталях, знімати фаску, виготовляти декоративні профілі, вибирати чверть, не кажучи вже про з'єднання деталей на шипах (прямий або ластівчин хвіст) або шпунтах. Крім цього, машинку з верхньою фрезою легко перетворити на деревообробний верстат – закріпивши її на верстаті або у стійці для електродриля. 

Машинка з верхньою фрезою складається з двох основних вузлів: основи та розташованого вертикально над ним електродвигуна. Вузли з'єднані між собою підйомним механізмом за допомогою якого встановлюють глибину врізання фрези в дерево. Поруч із двигуном розміщено спеціальний настановний пристрій - регульований по висоті штифт з лінійкою і розташована горизонтально шайба. Та відстань, яка встановлюється між шайбою та штифтом, відповідає глибині врізання фрези в дерево. 

Ще один спосіб встановлення глибини врізування – вставити між шайбою та штифтом шматочки фанери різної товщини. Оскільки паз, що фрезерується в дошці або плиті, обов'язково повинен бути прямим, то у машинки з верхньою фрезою повинна бути прямолінійна напрямна. Цей пристрій пересувається в поперечному напрямку і допомагає вести фрезу на однаковій відстані від краю деталі або від закріпленого на ній упору. У деяких моделей машинок з верхньою фрезою, крім прямолінійної напрямної, є кругова напрямна з центруючим штифтом і дозволяє фрезерувати круги більшого радіусу. Що стосується "вирізки" кіл з невеликим радіусом - до п'ятнадцяти міліметрів, то для цих цілей використовують основу фрезерних машинок - у них є отвори, в яких на певній відстані від фрези встановлюється центруючий штифт.

Фрезерні машинки з різними фрезами застосовуються ще й для вибірки паза – для цього використовують іншу напрямну – кутовий упор, який кріпиться до основи фрезерної машинки, утворюючи з ним прямий кут і забезпечуючи точне спрямування фрези. 

Найголовніше, що треба пам'ятати - під час процесу фрезерування, оброблювані деталі повинні мати стійку опору або паз може вийти кривим. За один прохід не треба фрезерувати пази глибше ніж на п'ять міліметрів. Паз з великою глибиною треба вибирати в кілька проходів, а саму фрезерну машинку треба вести плавно, інакше край паза вийде нерівним. 

До фрезерної машинки зараз можна купити велику кількість фрез усіляких форм і розмірів - шпонкові (вони бувають ще трикутні, галтельні і шипорізні), фрези для вибірки фальця, фрези фрези, фрези для обробки профільних кромок, звичайні галтельні, галтельні на чверть кола і галтельні з західною шийкою... 

Зазвичай машинки з верхньою фрезою оснащують цанговими патронами різного діаметра – тому й діаметри хвостовиків фрези бувають різні. Як правило, стандартний розмір хвостовика - шість та вісім міліметрів. Для різних типів деревини використовуються різні типи фрез. Фрези зі швидкорізальної сталі застосовуються для обробки цільної деревини, а для плит із ДСП (деревно-стружкові плити) або плит покритих ламінантом використовують фрези з тугоплавких сплавів.

Інші статті розділу «Інструмент»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх