Україна м. Київ

інформація про продавців
в категоріях і товарах

  • 0
  • Кошик порожній

Як вибрати перфоратор

Як вибрати перфоратор
NewWall | .. :

Перфоратор - це спеціалізована дриль ударної дії. На відміну від звичайної дрилі з ударною функцією, перфоратор призначений для тривалої і безвідмовної роботи під час свердління твердих матеріалів.

 З точки зору механіки перфоратор значно перевершує дриль з ударною функцією. У дрилі ударна функція реалізована як додаткова, і знижує надійність всієї конструкції. У перфораторі ударна функція є основною і реалізована дуже якісно і надійно. Крім того, швидкість свердління твердих матеріалів у перфоратора значно вище, що підвищує продуктивність роботи.

 У звичайній дрилі ударна функція реалізована приблизно механічно. Два зубчастих храповика стикаються і при натисканні під час свердління в ударному режимі храповики перестрибують по зубах, звідки і виникає ударний ефект. Природно при цьому йде посилений механічний знос храповиків. Амплітуда удару теж невисока, удари виходять слабкими, і буріння відбувається повільніше.

 У перфораторі ударна функція здійснюється пневматичним способом, і механізм нагадує затвор автоматичної зброї. Бур закріплений не в кулачковому як у дрилі, а в спеціальному патроні. Патрон перфоратора не тільки дозволяє швидко міняти бур, справа в тому, що бур закріплений не жорстко. Удар по буру виходить сильним і виключається прослизання. Завдяки цьому перфоратор має високу швидкість проходження і надійність.

 Перфоратори відносяться до класу професійного електроінструменту і коштують дорожче звичайних дрилів. Бури та запчастини до перфоратора також дорожче, але вони мають підвищену міцність і довговічність.

 У патрон перфоратора неможливо встановити звичайні свердла через особливій конструкції патрона. Для установки свердел від звичайної дрилі використовують спеціальний перехідник, який зазвичай йде в комплекті з перфоратором.

 Патрон у перфораторів зазвичай ключовий, і дозволяє легким рухом руки міняти насадки. При цьому кріплення бурів дуже надійно, і не дозволяє буру пробуксововать в патроні, як це часто буває в дрилі зі звичайним зубчастим патроном. Технічні характеристики перфоратора Потужність. Чим могутніше перфоратор, тим вище швидкість буріння. Також від потужності залежить товщина бура, з яким може працювати Ваш перфоратор. Пам'ятайте, що більш потужні перфоратори важче, і будуть віднімати більше сил при роботі.

 Регулювання швидкості обертання. Є практично у всіх перфораторів. Добре, якщо є регулювання обмеження максимальної швидкості. Сказано заплутано, але по суті це так: встановили максимальну швидкість, натиснули гашетку до упору і працюйте.

 Стопор вимикача. Зазвичай це кнопка, яка дозволяє застопорити вимикач, щоб не натискати його пальцем. Ця функція корисна, коли потрібно довго бурити твердий матеріал і дозволяє пальцям відпочивати.

 Відключення ударної функції. Якщо немає можливості відключити ударну функцію, то неможливо використовувати перфоратор як дриль. Функція дриля в перфораторі як би вторинна, але іноді дрилі може не бути під рукою.

  Перфоратор або дриль

Дриль може виконувати функції перфоратора, і перфоратор може виконувати функції дриля. Що ж вибрати?

 Питання виникло тому, що дриль при виконанні функцій перфоратора швидко зношується і виходить з ладу. Щоб перфоратор виконував функції дрилі потрібно встановити спеціальну насадку, яка подовжує конструкцію, і працювати таким інструментом складніше. Крім того, потужний перфоратор має великі габарити і чималу вагу, тому легше і зручніше працювати невеликим дрилем.

 Все залежить від типу робіт, які Ви виконуєте більшу частину часу. Якщо Вам регулярно потрібно свердлити отвори в твердих матеріалах (бетон, цементна штукатурка і т.д.) то для цих завдань більше підходить перфоратор. Якщо Вам часто потрібно свердлити отвори в м'яких матеріалах (метал, дерево і ін.) А лише зрідка виникає необхідність просвердлити кілька отворів з ударною функцією, то цілком можна обійтися дрилем. Якщо при професійній роботі Вам необхідно використовувати і дриль і перфоратор, то можливо варто придбати обидва інструменту, в такому випадку вони прослужать довше і заощадять Ваш час при роботі.

 Комплектація перфоратора

Базова комплектація різних моделей може сильно відрізняться. Часто вигідніше заплатити на 10-30 $ дорожче, і заощадити потім на покупку аксесуарів і запчастин.

 Що буде вельми корисно в комплекті з перфоратором:

Запасні щітки для електродвигуна. Окремо вартість щіток дорожче, а в комплекті вони дістаються майже даром. Для чергового домашнього перфоратора заміна щіток буде потрібно нескоро, а для професійного перфоратора, який працює цілу зміну, знадобляться дуже скоро. Якщо в комплекті є запасні щітки, вважайте, Ви заощадили 8-10 $. Патрон-перехідник для установки свердел від звичайної дрилі. Якщо його немає, то відразу потрібно поцікавитися, чи можлива установка перехідника (відключається чи ударна функція). Краще, якщо в комплекті перехідник буде, це теж істотна економія. Комплект бурів. багато виробник рекомендує монтаж і комплектують перфоратор базовим набором бурів. Бури на перфоратор коштують значно дорожче звичайних свердел для ударного дриля, тому що до свердла для перфоратора пред'являються підвищені вимоги по міцності і надійності. Для будинку звичайно цілком достатньо набору бурів, комплекту бурів, які йдуть в комплекті.

Висновки

Перфоратор просто незамінний для професійної роботи при бурінні твердих матеріалів. Він значно довговічніший дриля з ударною функцією і дозволяє працювати швидше.

Якщо Ви затіяли ремонт в будинку і Вам доведеться бурити багато отворів в стінах з бетону, то можливо варто придбати саме перфоратор. Ви заплатите за перфоратор дорожче, ніж за дриль з ударною функцією, зате перфоратор прослужить довше і сильно полегшить ремонт. Наявність в комплекті з перфоратором перехідника для свердел від звичайної дрилі дозволить Вам користуватися ним як звичайним дрилем.

Публікація: Newwall®

Інші статті розділу «Інструмент»

На даній сторінці будуть представлені статті та деякі описи пропонованих нами товарів, а також деякі теоретичні аспекти на допомогу майстру.

наверх